Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus utáni furcsa...

Koronavírus utáni furcsa szag, ízérzés?

Figyelt kérdés

Október-november fordulóján áteshettem a covidon. A háziorvos nem teszteltetett le, nem tudom miért, de nem erőltette, csak előírta, hogy maradjunk itthon. A tünetek eléggé covidgyanúsak voltak, elment a szaglásom, volt egy pici hőemelkedésem, de azon kívül más nem volt. Nagyjából 2 hétig nem éreztem illatokat, szagokat, majd elkezdett visszatérni. Az ízleléssel nem volt gond. A nővéremnek például még most sem jött vissza se a szaglása, se az ízlelése.


De velem meg az van, hogy amikor visszajött a szaglásom, akkor jött vele egy furcsa szagérzése is. De nem csak szag, hanem ízérzés is. Ilyen dohos, vagy nem is tudom milyen, de rossz íz és szaglás. Eleinte elég durva volt, kedvenc kajáimat is nehezen tudtam emiatt elfogyasztani. Ma már jobb a helyzet, de azért szoktam érezni. Főként hústermékeknél tapasztalom a jelenséget.


2021. márc. 2. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg attól van, sok kérdés volt már erről.
2021. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem mikor hívogatott az ANTSZ a pozitív teszt után, akkor kérdezték, hogy nem érzek furcsa szagot/ízeket, mert vannak, akiknek ez is tünet volt. Mondjuk a hölgy nem dohot, hanem vasat említett. Majd elmúlik idővel remélhetőleg. Bár pontosan nem tudom mi a kérdésed.
2021. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmúlott azóta? Én is hasonló időben kezdtem érezni ezt, mint te és nekem azóta is tart.
2021. okt. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Nem múlt el teljesen azóta sem. Szerintem már sohasem fog. 😔

2021. okt. 14. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
3. Vagyok. Ettől tartok én is sajnos. Igazából fogalmam sincs az ilyen dolgokról, de ha ez valahogy úgy avatkozott bele az ízérzékelésünkbe, hogy károsított/roncsolt valamit, akkor lehet, hogy sosem fog helyreállni teljesen. És ettől a gondolattól teljesen depressziós leszek, mert nagyon hiányzik, hogy a kedvenc ételem pl. jóízűen egyem. :(
2021. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Örülhetünk, hogy ennyi szövődménnyel megúsztuk. Bár az is lehet, hogy ez egy jele annak, hogy valamit elrontott az idegrendszerben.

2021. okt. 15. 18:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!