Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan szedhettem össze ilyen...

Hogyan szedhettem össze ilyen gombás fertőzést ott lent, illetve hogyan tudom megelőzni, mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Viszket, nem csíp, és nem fáj. Az elmúlt három hétben ez már a második alkalom. Babát várok, és ezért is idegesít a dolog, nehogy valami baja legyen. Nem vagyok otthon, úgyhogy dokihoz nem tudok menni. Hogyan tudnám megelőzni, hogy máskor ne forduljon elő? Idegen helyen nem szoktam ráülni a wc-re...
2010. aug. 18. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, de a terhesség fokozottabban hajlamossá tesz a gombás fertőzésekre, sajnos nem tudsz tenni ellene semmit, csak kezelni.


Nekem is végigkísérte a terhességemet, folyamatosan kaptam rá a kúpot (gyno-pevaryl-t). A kislányomnak szerencsére semmi baja nem lett, a szülőcsatornában sem kapta el.

2010. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vécédeszkáról nem lehet gombás fertőzést összeszedni. Gondolom, a hüvelybemenetedet nem dörgölted hozzá...


Gomba az egészséges nő hüvelyében is van, csak nagyon kevés, és a laktobacilusok kordában tartják. Terhesen az immunrendszer csökken, hogy a test a babát ne kezelje idegen testként és ne lökje ki a szervezetből, ezért a gomba is elszaporodhat.


nem érdeke, hogy hol vagy, a hüvelyi fertőzést nem veheted félvállól. Koraszülést is okozhat!!! A kporaszülés pedig súlyos problémákat jelenthet a babádnak, az egyszerű "hipotóniától" kezdve a maradandó károsodásokig, pl látáscsökkenés, halláscsökkenés. Úgyhogy ezt ki kell kezelni, mégpedig sürgősen.


Ha nem lennél terhes, azt mondamám, hogy a tejsavas hüvelyi irrigálás tökéletes a megelőzésre, de terhesen nem szabad irrigálni. Úgyhogy én orvoshoz menék a helyedben. Nőgyógyászati ügyelet minden kórházban van, még éjjel is.

2010. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
másik orvoshoz is elmehetsz, ha a sajátodhoz nem tudsz elmenni, fog valami kúpot adni rá
2010. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13:48 nem is a wc deszkától kapná el, hanem attól, hogy a wc-csészében a levegőben páracseppek vannak és abban lehet kórokozó... ;)
2010. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!