Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Párom csinált covid19 antitest...

Párom csinált covid19 antitest tesztet ma. Ujjbegyből, vérből. 3 csík lett rajta. Tudom, azt jelenti át esett a fertőzésen, de még fertőzhet? Nagyjából tudjuk mikor kaphatta el, de azóta eltelt már a 21 nap.

Figyelt kérdés
2021. márc. 8. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű. Az első pár nap, egy hét a legfertőzőbb.

Tünetei vannak?

Melyik fajtát csinálta?

2021. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Biosynex. Semmi tünet sem volt. Csak olvastam hogy a 3 csík mást jelent, mintha csak 2 lenne. Az 1 csík pedig negatív. Csak a 3 és 2 csík közötti különbséget nem értem
2021. márc. 8. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom. A betegtájékoztatóban nem írják?
2021. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az az egy csík a kontroll. Ha az nincs ott, nem jó a teszt.

A másik két csík mellett valahol írnia kell, hogy IgG vagy IgM.

Ha a kontrollcsík mellett csak IgG csík van, akkor valószínűbb, hogy régebben volt a fertőzés, mintha IgG és IgM csík is van (a kontroll mellett, tehát összesen három csík.)

Ennek ellenére, ha biztos, hogy három hete kapta el, és tünetei sem voltak, akkor már valószínűleg nem fertőz. Ha nem biztos, akkor antigén tesztet is érdemes lenne csinálni. Bár nem tudom, az is kapható-e patikában. Magánlaborban biztos elérhető.

Egyébként neked is érdemes lenne tesztelned.

2021. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!