Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az mRNS-vakcináknál mi lesz...

Az mRNS-vakcináknál mi lesz azokkal a sejtekkel, amik legyártják a tüskefehérjét? Milyen sejtek vesznek részt a gyártásban?

Figyelt kérdés
Nem fogja megtámadni a szervezet ezeket a sejteket?
2021. márc. 9. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
De, meg fogja. Mint bármelyik ilyen fertőzésnél is.
2021. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különösebb nem lesz velük.

Bármilyen testi sejt legyárthatja őket.

Az immunrendszer a tüskefehérjéket támadja, nem az azt gyártó sejteket, mivel azok sajátok.

2021. márc. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, egyes vagyok.

Igaza van kettesnek, az adott fehérjék ellen lép fel a szervezet, nem közvetlenül az azt létrehozó sejt ellen.

2021. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nade saját sejtet is megtámad az immunrendszer, ha meg van fertőzve, akkor most mi az eltérés?
2021. márc. 21. 22:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal saját sejtet nem támad a szervezet, kivéve ha autoimmun betegséged van. Tudnál küldeni valamit, hogy ezt mi alapján gondolod?
2021. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=qCkgarv0HG0


Kétéségeim vannak a videó szándékával kapcsoaltban, mert egyoldalú szerintem stb, de ugyanakkor érdekelne hogy is van ez.

Amennyire tudom wikipédia szerint elsősorban immunsejtek szedik fel ezeket a lipides mRNS részeket, de bejuthat normál sejtbe is.

Ahogy én néztem máshol (nem szakterületem a biosz), de úgy értettem, normál esetben ha bejut egy vírus, akkor a sejt kirakja a darabkát a felszínére (MHC -I pathway), jelezve, hogy támadás alatt van és akkor egy arra járó NK t-sejt meg ellenőrzi, hogy mi van és adott esetben elpusztítja..


Ez egy kicsit bonyesz magyarázat..7:27 körül kezd "érdekes lenni".. számomra.

https://www.youtube.com/watch?v=soWtpAO1Nr0

2021. márc. 22. 12:36
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát most itt nem ugyanaz zajlik le a legyártó sejttel, mintha meg lenne fertőződve és meg kéne ölni?
2021. márc. 22. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Azok a sejtek akik kipakolják magukra az idegen testek darabjait immunsejtek. Ők azok aki körbejárják a nyirokszerveket, hogy "nézzétek ezt kell kinyírni" ezzel serkentik az olyan fehérvérsejtek termelését, akik fel tudják venni a harcot az antigének ellen.


Hogyha egy testi sejtet megfertőz egy vírus, és az elkezdi legyártani a vírust (mert ugye ez történik megfertőzéskor) azt nem hinném hogy túlságosan észrevenné vagy foglalkoztatná az immunrendszert.


A megfertőződött sejtek előbb utóbb teljesen elhasználódnak a vírusgyártásba, nem termelik a saját anyagaikat, ezért elhalnak, és miután elhaltak azután falják fel a monociták, mert ők egyfajta takarítók. De nem támadják meg.

2021. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!