Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covidos édesanyák kisgyerekkel...

Covidos édesanyák kisgyerekkel, ti hogy vészeltétek át a betegséget?

Figyelt kérdés

Mi 18 hónapos kisfiammal és párommal valószínű azok vagyunk, nemsokára megkapjuk az eredményt.

Nekem (anya) szúrt a tüdőmbe, másnapra forró érzet lett a tüdőn és forró levegőt érzek hogy fujok ki, nyomást érzek már szúrás helyett. 37,1 hőemelkedésem van. És gyengeség.

Párom egy napos kesessel érzi a szúrást és nyomást, most a kisfiunk kezdett el köhögni.

Aggódunk érte.

Ti hogy vészeltétek át, kisgyerekeitek hogy bírták és hány napos volt a tünet?



2021. márc. 13. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam még covidos, csak annyit szeretnék írni, hogy mielőbbi jobbulást és kitartást!
2021. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. márc. 14. 13:43
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Jobbulást kívánok én is! Most hogy vagytok? Van lázatok, van új tünet. Nekem fáj a torkom, lehet én is az vagyok :)
2021. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Velünk egy háztartásban élő családtag pozitív lett, de tünetmentes.

Szoval akkpr mi is.

Én már sajnos 38,2 lázzal de étvágyam még több lett. Úgy érzem vitaminokra éhezik a szervezet, úgyhogy gyümölcs, húsleves, vitaminok.

A nehézlégzés páromnak és nekem is megvan.

Gyerek szerencsére nem köhög mára, de aggódunk érte hogy neki ne legyen semmi tünete sem.

Köszönöm kedves szavakat, nagyon jól esik! 🙂

2021. márc. 14. 17:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam, de a húgom barátnője egy ovis gyerekkel, 8-9 hós terhesen esett át rajta családostul. Anya-apa valamennyire lázas volt meg elég rosszul voltak, de nem annyira, hogy felmerült volna a kórházba menés. 1-2 hét alatt kilábaltak belőle szerencsésen. Gyereknek kutya baja volt, ha jól tudom (egyébként valószínűleg ő hozta haza az oviból), a baba azóta megszületett, ő is jól van.
2021. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászőló

Ez nagyszerű!

Egy hétig lázasak voltak? Azz hittem, ezt gyorsabban kiheverik..

És megkerdezhetem, milyen tüneteik voltak, már ha így tudod ezeket?

Mert nekem a hátamon a bőr fáj ott ahol a tüdő helyezkedik el, a ruha érintése is bántja. A lázam picit lentebb ment 37,5-re, de nem tudom ezt a tüdőnyomast fájdalmat hova tenni h ez a tüdőgyulladás tünete vagy sem.

2021. márc. 15. 20:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyira nem tudom. Nem voltak egy teljes hétig lázasak, csak az első tünetektől az utolsó tünetek elmúlásáig eltelt egy-két hét, és ebben volt néhány nap láz is, de lehet hogy az sem volt folyamatos. Köhögésről, nehézlégzésről, levertségről tudok még biztosan. Lehetett akár fájdalmuk is, de arról nem esett szó, sajnos nem tudom.


Erről a tüdő- és bőrfájdalomról szerintem kérdezd meg telefonon a háziorvosodat, hogy mi lehet, agasszon-e vagy sem. Esetleg még szerezzetek be pulzoximétert (újonnan tizenpárezer forint), amivel tudod figyelni a véroxigénszinted, és ha azt látod, hogy elégséges, az megnyugtató tud lenni. Ha van ugyanerre alkalmas okosórája valakinek a családban, talán még az is megteszi.

De elsősorban háziorvos. Nehogy valami gyakoris senki hülye tanácsa miatt házilag félrekezeld magad és bajod legyen :). Mielőbbi jobbulást!

2021. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, a haziorvosom most adott volna antibiotikumot nekem, holott az a vírusos tüdőgyulladásra nem hát sőt gyógyszerrezisztenciát okozhat.

Es mikor visszakerdeztem hogy vírusos betegségre antibiotikumot? Akkor elkezdett hát, hát-ozni meg hogy várjunk holnapig hogy leszek.

Azért ijesztő ez is.

2021. márc. 16. 08:50
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbbi jobbulást nektek :) mi novemberben estünk át rajta egy 3 evessel és egy akkor 14 honapossal. Férjemnek és nekem influenza szerű lefutasa volt, de lázasak csak 1 napot voltunk. Ez a bőrerzekenyseg a hátamon nekem is volt egy napig :) Gyerekek 1-2 nap lázzal megúszták, a 3 evesem kicsit jobban megviselte, ment a hasa is pár napig utána. A kicsi szoptatott baba, hogy ezért vagy sem de ő konkrétan egy este volt lázas, kapott nurofent, lefekudtunk és reggelre jol volt. Anyakent biztos nem azok voltak legjobb napjaim de egyikünk sem volt annyira rosszul, hogy a kórház felmerült volna.
2021. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kitartást, kérdező! Nekünk 3,5 éves kislányunk van, csak egy kis orrfolyással.

Szerencsére mi nem egyszerre lettünk rosszul a férjemmel, majdnem minden ráhárult, amíg öntudatlan állapotban fetrengtem. Most, 2 het után kezdek jobban lenni, ő meg kezd lerobbanni, lassan váltás lesz.

Mindenképp nehéz, de próbáljatok nagyon sokat pihenni, mert az rengeteget segít! És sok-sok vitamin.jó lenne, ha a háziorvos is megerőltetné magát és nem antibiotikummal szeretne tömni...

2021. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!