Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor lesz már vége, ha lesz...

Mikor lesz már vége, ha lesz egyáltalán?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy sehova nem mehetek, mert megtiltották a szüleim. Ők megkapták az oltást, és vígan mennek találkozni a barátaikkal. Én itt vagyok 16 évesen, most kéne élnem a az életemet. Konkrétan az elmúlt fél évben csak a boltba mentem le, párszor bringázni, de ennyi. Nincs semmilyen oltóanyag amivel tudnának minket is oltani, és ezért erre ráfogva nem is engednek el. Az osztályomat alig ismerem, nincs semmilyen élményünk egymással, mert konkrétan többet voltunk online oktatásban, mint rendesben. Elején még buli volt, hogy jajj nem kell bejárni, de már unom, hogy az elmúlt fél évben reggel 8-tól, este 6-ig a rohadt székbe élem az életem és nézem a monitort (nem, amikor játszok, nem zavar, mert közel nem ennyit szoktam játszani).

Hogyha tényleg meg lesz a nyájimmunitás, amit ennyire erőltetnek, mekkora esély van arra, hogy vissza kapjuk a "régi" életünket? Fél, egy vagy öt év akár? Mikor fogjuk eldobni a maszkokat végleg? Mikor lesz az, hogy az emberek nyugodtan, szórakozva elmennek sétálni, élvezik az életet, és nem rohadt stresszben élik a mindennapjaikat?


És igen, tudom, hogy emberek halnak meg, vannak akik elvesztették a munkájukat, családtagjaikat és örüljek, hogy csak ennyi bajom van, de már én is a megőrülés határán vagyok.



2021. márc. 20. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szuleid tiltottak be, hogy elmenj, szoval oket kerdezd.
2021. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy megkapták az oltást megfertőzhetnek másokat, még nagyon semmit nem lehet tudni, hogy is lesz. Mire végigoltanak mindenkit egy csomó emberből kimehet a védelem.
2021. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na igen, ez meg a másik. Azt ugye nem nagyon tudni, hogy meddig véd egy adott oltás. Tételezzük fel, be van oltva a magyarság. Mostantól minden embernek x időszakonként újra meg kell majd kapnia, mert ha nem, újra kezdődik majd a járvány?
2021. márc. 20. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:
A szuleid se mehetnenek vigan. Oltas utan harom het utan lesz vedettseg, masodik dozis is kell, es meg ugy sem lehet egyelore.
2021. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már több, mint három hete megkapták. Már arra is gondoltam, hogy lemegyek, "megfertőztetem" magam, amíg nem leszek negatív nem megyek sehova, és utána fél évig kb. szabad vagyok.
2021. márc. 20. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Végleg nem fogjuk eldobni a maszkokat, azok majd előkerülnek a következő járványban. Reméljük, az nem lesz olyan komoly, mint a mostani.

Egy kis remény, hogy már végeznek kísérleteket a te kortársaiddal és gyerekekkel is, talán nyáron már titeket is beoltanak.

2021. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!