Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel utitek el a karantent...

Mivel utitek el a karantent ha semmi bajotok csak pozitivak vagytok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 12:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
7%
#10 rettegj mert mindenkit el vihet akár idős akár fiatal
2021. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha megvan a saját térfeled, és nem egy zsebkendőnyi kis terület, oda szerintem kimehetsz. A szomszéd tudjon róla, hogy koronás vagy, ill. ha ő kint van, ne menj közel a határvonalhoz (ezért írtam, hogy ne zsebkendőnyi terület legyen).


Amúgy nálunk mindkét szomszéd felé drótkerítés van, amin persze ugyanúgy átmenne a fertőzött, kilélegzett levegő, mintha semmi se lenne. Meg a kapu felé is ilyen nyitott a kerítés. Szóval, amikor utcáról beszélgettem valakivel, jó 10 méterrel hátrébb álltam, hogy véletlenül se okozzak bajt. A szomszéd nénivel is úgy beszélgettem, hogy egymástól 10-15 méterre voltunk. Nem is kapta el.


A régi vírusnál az volt a szabály, hogy fertőzött emberhez másfél méternél közelebb 15 percnél többet tartózkodni maszk nélkül, ez a fertőzésveszélyes. Ez azért elég enyhe megkötés.

Ez a brit mutáns persze jobban fertőz, erre nem tudok időt és távolságot mondani.

2021. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, azt lefelejtettem, hogy én még novemberben voltam koronás, tehát a régi vírus fertőzött meg, tehát az arra vonatkozó távolsági és idő követelményeket sokszorosan túlteljesítettem. A brit mutánsra nem tudok ilyen követelményeket, legjobb csak messziről, pár szót mondani, ha kell, tényleg ne állj le beszélgetni, pláne ne közelről.
2021. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%
#9, menj ki nyugodtan, mert objektíve nem veszélyes (kültéren extrém kicsi a fertőzés valószínűsége, kivéve ha közel mész valakihez), ellenőrzés meg most már alig van. Az nem valós veszély, hogy átfújja a fertőzött levegőt a szomszédhoz a szél, mert felhígul addigra és már nem tud fertőzést okozni.
2021. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
6%
7es vagyok. mi a bajotok a sporttal? nem kell hozzá kimennem, itthon is űzhető sportra gondolok.
2021. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!