Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha úgy regisztráltam az...

Ha úgy regisztráltam az oltásra, hogy nincs érvényes TB-n/TAJ számom, akkor is megkapom majd?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 14:21
 1/9 A kérdező kommentje:

Meg még jut eszembe...

Az hogyan lehetséges, hogy évekig fizettem a TB-t (volt normális, bejelentett munkám, háziorvosnál utánajártam akkoriban, érvényes volt) aztán ott hagytam azt a munkát, egy jó ideig nem dolgoztam és időközben érvénytelen lett, holott az alatt az idő alatt (míg érvényes volt és érvénytelenné vált) EGYSZER SEM vettem igénybe sem háziorvost, nem láttak le sehol, kórházban sem voltam, orvosnál sem, mégcsak gyógyszert sem írattam fel...

Az érvényes TB-mből, hogy lett érvénytelen?

Fizetem az összegeket havonta rá. Nem veszem igénybe, ezért nem fizetem tovább. Aztán az eddig befizetetteket lenullázák? Ez fair dolog így?

2021. márc. 30. 14:39
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor most ott tartunk, hogy még én tartozom nekik! Ez mi?
2021. márc. 30. 14:40
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

"Ha úgy regisztráltam az oltásra, hogy nincs érvényes TB-n/TAJ számom, akkor is megkapom majd?"

Ebben a rendszerben még az is lehet, hogy akkor sem kapod meg, ha van érvényes TAJ-számod.


"Az érvényes TB-mből, hogy lett érvénytelen? Fizetem az összegeket havonta rá. Nem veszem igénybe, ezért nem fizetem tovább. Aztán az eddig befizetetteket lenullázák?"

Nincs nullázás. Ha nem fizeted, megszűnik. Ennyi.


"Ez fair dolog így?"

Fair? Orbán Magyarországában? Te hülye vagy?


"És akkor most ott tartunk, hogy még én tartozom nekik! Ez mi?"

Ez Magyarország. Jó reggelt!

2021. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy működik, hogy ha igénybeveszed, fizetsz, ha nem mész orvoshoz, akkor nem fizetsz. Kötelező folyamatosan fizetned, ha nincs munkát, vagy egyéb jogcímen nem vagy biztosított.
2021. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

"Az érvényes TB-mből, hogy lett érvénytelen?"

nem fizetted, vagy nem voltál bejelentve.

sajnos ismerős, én is így jártam...


"Fizetem az összegeket havonta rá"

biztos??


"Nem veszem igénybe, ezért nem fizetem tovább"

Ja értem. Nem az a lényeg, hogy igénybe veszel-e bármit is. Csak fizess!


"Aztán az eddig befizetetteket lenullázák?"

nem

"Ez fair dolog így?"

hát nem...


"És akkor most ott tartunk, hogy még én tartozom nekik!"

jól látod!


"Ez mi?"

Magyarország....


üdv a klubban Barátom!

Mi akik dolgozunk min az állat, fizetünk mint a katonatiszt, levonják az adólat, járulákokat, áfát, béfát, útadót, útdíjat, szochot, katát, meg a f..om tuggyamit még egy nyomorék oltás sem kapunk.....

Bezzeg a bölcsész aki egész nap otthon olvassa a könyveit közalkalmazotti státusztban, az ha 8 karja lenne mint a polipnak, akkor is kapna mindegyikbe oltást.

2021. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem így működik, ún. Felosztó-kirovó rendszer. Tipikusan amíg aktív korú vagy fizetsz rá jó esetben alig veszed igénybe, idősebb korban pedig nem fizetsz de többet veszed igénybe.


A nemzeti oltokozpont ugy tudom pont azokat tervezi oltani piaci alapon, akik itt élnek de nincs érvényes taj számuk, pl. Külföldiek. Esetleg ezen a vonalon nézz utána, hátha...

2021. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

#6: Nem "nemzeti", hanem "Nemzetközi2 az amire valószínűleg gondoltál.

A biztosításról:

Minden biztosítás egyfajta kockázati közösség. Pl. ha nem fizetem a lakásbiztosítást, akkor -tekintet nélkül az addig befizetett összegekre- ők sem fizetnek kártérítést. Persze lehet mindenen finomítani, de annál bonyolultabb a rendszer, minél jobban közelít a valós dolgokhoz - lásd pl. az adórendszert. (Nem igazságos, de elég bonyolult... :)

Ha viszont olyan betegséget szereznél, aminek a kezelése nagyon drága, akkor is fizetik. (Egy bizonyos határig...)

2021. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam valahol hogy az oltást az is megkapja, akinek jelenleg nem érvényes a taj-száma :)). Szerintem regizz be nyugodtan, aztán meglátod.
2021. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma megkaptam reggel.
2021. ápr. 21. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!