Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szorongás az mennyire van...

Szorongás az mennyire van hatással a bélflórára?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy tönkre teheti a bélflórát és érdemes ilyen esetben probiotikumot szedni?


Szorongás kezelés alatt áll.



2021. ápr. 2. 21:05
 1/7 anonim válasza:
Szerintem a bélflórát nem, inkább a gyomrot, de a tutit az orvos tudja megmondani. Amúgy attól függ, hol fáj (ha fáj). Nekem pl a gyomrom (lelki okok miatt), ezért egyfolytában gyomorhurutom van, szóval tud károkat okozni, nem mérvadó a mások "ez csak a fejedben van" megjegyzése.
2021. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani. A szorongás miatt felvett táplálkozási szokások viszont befolyásolhatják.

Érdemes megrágni az ételt. Tervezetten étkezni, megtartva a szénhidrát, fehérje, zsír bevitelii arányt. Étkezési naplót vezetni.

Rendszeres alvás nagyon-nagyon fontos.

Kerülendő: Alkohol, üdítőnek nevezett mérgek, feldolgozott, minden szeméttel telenyomott kaja.

2021. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , azért kérdezem, mert olvastam, hogy a stressz is okozhatja a bélflóra romlását , és akkor lehet érdemes lenne probiotikumot szedni . :)
2021. ápr. 2. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a bélflórára is hat a stressz, illetve a bélflórán át az immunrendszerre. Gyakorlatilag a negatív hangulati problémák és a stressz először az emésztőrendszerre megy rá.
2021. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudna valaki ajánlani valami jó probiotikum terméket, amivel tudom segíteni a bélflórám? :)


progastro 825 öt néztem.


Miért van az, hogy szedés előtt érdemes a háziorvossal konzultálni?

2021. ápr. 3. 14:43
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Ezt valószínűleg kötelező beleírni a terméktájékoztatóba. Csak sajnos szegény orvosokat meg leveri ettől a víz, mert nem lehet tőlük azt várni, hogy a legutolsó táplálékkiegészítőből is képben legyenek, az összes legújabb tanulmány a kisujjukban legyen, miközben ezek teljesen ártalmatlan készítmények és nekik sokkal lényegesebb dolgokból kell naprakésznek lenni.

Jobb probiotikumok (adag alapján):

-YiYA LGG - 8 törzs 46 milliárd CFU

-ColonBalance Plus - 5 törzs 26 milliárd CFU

-NOW Probiotic-10 - 10 törzs 25-50-100 milliárd CFU

-HistaminBalance Plus - 5 törzs 23 milliárd CFU

-NICS - 6 törzs 21,5 milliárd CFU

-PszichoBiotikum - 5 törzs 20 milliárd CFU

-Swiss Probiotix Max - 12 törzs 25 milliárd CFU

-illetve még az iHerb-en rengeteg más termék

Ezekből specifikusan szorongásra hatásosabb a Pszichobiotikum nevű, amiben pont olyan törzsek vannak, amikről már igazoltak terápiás hatást hangulati problémákban, tehát két legyet ütsz vele egy csapásra: nemcsak a szétstresszelt bélflórát támogatod, de konkrétan a stresszre is kedvező hatást gyakorolsz.

2021. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a tartalmas választ !!! :)
2021. ápr. 3. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!