Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mire gyanakodjak? HPV? Sima...

Mire gyanakodjak? HPV? Sima nemiszervi szemölcs? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyunk a párommal együtt, 2 hónapja óvszer nélkül szexelünk, (tablettát szedek) szexuális életünk mar a kezdetektől fogva aktív.

November környékén megjelent a nemiszervén pár szemölcs, egészen picik voltak (elmondása szerint mar gyermekkora óta van a teste tobbi részen is, futoszemolcs) ezért elment bőrgyógyászhoz ott le is szedték neki lézerrel őket. De azonban most újra megjelentek rajta, és magamon is észrevettem egyet az egyik nagyajkam belső felén (sokkal kisebb mint ami neki van, tényleg egészen picike, mint egy kisebb anyajegy)

Felek, hogy esteleg HPV gyanúja is felmerülhet, mert előttem elég sok lánnyal volt dolga. Nekem csak egy fiúval.

2 hónapja voltam nődokinál, vérvétellel egybekötve a fogamzasgatlo tabletta feliratasa miatt. Ott mindent rendbe talált.

Nagyon megijedtem amikor tegnap észrevettem, és a paromon is azt tapasztaltam hogy feszültebbe, ingerültebbe vált amikor mondtam neki. Mintha tudna magáról, hogy az de nem akarna elmondani, és most én is elkaptam.

Habar nem tudom, mert a novemberi szemolcseikor is szexeltunk gumi nélkül, akkor nem jött ki rajtam semmi.

Mit tegyek? Nőgyógyász? Bőrgyógyász? HPV teszt? Segítsetek nagyon felek.

13 évesen kaptam ellene oltást.

A HPV mennyire gyakori és súlyos? :(

Lehet ettol a későbbiekben gyermekem?

A támadó és rosszindulatú kommenteket lepontozom és nem veszem figyelembe. Csakis segítő válaszokat szeretnek, ha nem tudsz ilyet, menj tovább :)



2021. ápr. 4. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nemi szervi szemölcsöt hpv okozza. Menj el nőgyógyászhoz.

Milyen oltást kaptál? Régebben csak kétkomponensűvel oltottak, ami csak a magas kockázatú hpv ellen véd, a szemölcsöket más, alacsony kockázatú törzsek okozzák. De ha többkomponensűt is kaptál, nyilván egyik oltás sem 100%-os, nem védenek az összes törzs ellen.

Gyereked ettől még lehet.

2021. ápr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha a nemiszerven jelenik meg szemolcs, az szinte biztos, hogy HPV okozza?
2021. ápr. 4. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Igen, eléggé valószínű.
2021. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem is HPV. Én voltam benne és borzalom, minél előbb menj el orvoshoz mert nagyon gyorsan terjedhetnek. Nekem is eggyel kezdődött, annyira figyelembe se vettem őszintén mert nem gondoltam súlyos lehet. EGy nap azon kaptam magam hogy tele van a puncim és még a fenék bejáratom is. nagyjából 7m hónapig szenvedtem vele. Könnyen jönnek és nehezen mennek. -ha orvoshoz mész akkor hamarabb meg tudja oldani mert én sajnos nem tudtam azért huzodott el.
2021. ápr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
condyloma acuitatum
2021. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!