Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid lehet, vagy más?

Covid lehet, vagy más?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mi okozhat 1-2 napig tartó ízlészavart? Nekem ilyen még soha nem volt. Vasárnap minden édes undorítóan keserű lett. A marcipán, a puding, a méz. Még a csapvíz is. Estére a fokhagymás húsnak semmi íze nem volt, és a savanyúság sem volt savanyú, csak hideg. A Listerine szájvíz, amitől előzőleg könnyeztem öblögetés közben, most csak hidegnek tűnt, nem csípett. Másnapra ezek eltűntek, és minden visszatért a régi kerékvágásba. Annyi kivétellel, hogy az édeset még mindig nem érzem annyira intenzíven, de már nem keserű. Ezt megelőzően pár nap hidegrázás, és 2 éjszakai verejtékezés volt. Gyógyszertári covid gyorsteszt negatív lett szombaton. (Azt kaptam a munkahelyemen, hogy csináljam meg, BioSynex.)

2021. ápr. 13. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek a tünetek arra mutatnak pedig. Föleg az ízlészavar ugye...

Ha tényleg az volt, örülj hogy ilyen könnyen megúsztad 😉

2021. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Én már jobban össze vagyok zavarodva, mint vasorrú banya a mágneses viharban. :) Ráadásul 1 hónappal ezelőtt 1 hét szteroid gyógyszeres kezelés kaptam (kiszakadt porckorongsérv miatt). Akkor végig taknyos voltam, de nem kicsit, nagyon. Végre kilábaltam belőle. Gyógyszert sem kell szednem. Visszajöttem dolgozni, erre mindenki covidos körülöttem. Én próbálok vigyázni másokra, de ha most ez covid, a tesztem meg negatív, akkor merre vagyok arccal előre!? :) Bár azóta többen írták, hogy ez a teszt nekik is negatív lett, miközben pozitív covidosak voltak.
2021. ápr. 13. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak a pcr tesz ad bizonyosságot. A tüneteknél háziorvostól kellett volna kérjed.
2021. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyorsteszt? Vérből kellett csinálni? Az csak a fertőzés után talán 1 héttel lesz pozitív. Meg kéne majd ismételni. De ilyen enyhe fertőzésnél az is lehet sajnos, hogy nem mutathatók ki az antitestek, vagy csak laborban végzett finomabb teszttel.


Ha antigén tesztet csináltál, amihez orrból/szájból kell minta, az már a fertőzés közben kimutatja. Viszont ha kevés vírus termelődött a szervezetedben, vagyis gyorsan legyőzte az immunrendszered, akkor lehet, hogy ez se tudja kimutatni. A pcr finomabb, az kis adag vírust is megtalál.


(Nem vagyok orvos, csak utánanéztem a dolgoknak.)

2021. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, útbaigazítást. Ma megyek pcr tesztet csináltatni. Ez a BioSynex gyorsteszt, amit megcsináltam mindenki szerint gagyi, ne bízzak benne.
2021. ápr. 14. 08:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Majd ird meg, hogy mi volt 😉
2021. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta. Holnap délutánig lesz eredményem. Amint megtudom természetesen megírom, hátha másnak is tudok majd segíteni ezzel. Köszönöm az érdeklődést. :)
2021. ápr. 14. 11:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg is van az eredmény, negatív. :) Mindenkinek köszönöm a válaszát! :)
2021. ápr. 14. 15:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!