Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus utáni fantomszaglás?

Koronavírus utáni fantomszaglás?

Figyelt kérdés

November elején átestem a covidon. Nem volt nagy para, egy kis hőemelkedés, torokkaparás, és szaglás vesztésem volt. Az ízérzékelésem bár tompult, el nem tűnt el. 1 hétig produkáltam ezeket, majd elmúltak. A szaglásom és az ízlelésem visszajött. Eleinte nem is volt gond, majd 2-3-4 héttel ezután furcsa szagokat és ízeket kezdtem el érezni. Eleinte füstöt éreztem mindenben, majd dögszagot, aztán poloska/rothadó bútorok szagát és ízét, mostanra pedig egy olyan förtelmes szagot, meg ízt érzek, mintha valami olaj, és műanyag összesült volna. Borzalmasan rossz. Amikor anyám süt, vagy főz valamit, akkor nem bírok meglenni a konyhában olyan erősen érzem, és nagyon émelyítő. A főtt, sült ételek elfogyasztása nagyon nehéz emiatt, jóformán csak akkor eszek már, amikor nagyon éhes vagyok.


Olvastam, hogy sokan szenvednek ebben, mind itthon, mind külföldön. Az lenne a kérdésem, hogy itt valakinek van e ezzel kapcsolatban tapasztalata, és van e valami ötlet, praktika ilyen ellen?


Félek, hogy sosem fog ez elmúlni.



#koronavírus #fantozmia #parasmia
2021. ápr. 13. 18:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!