Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem lesz az védettebb aki...

Nem lesz az védettebb aki átesett rendesen a covid fertőzésen mint aki csak a lebutított covidot,vagy a tüskefehérjét kapta meg?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom,hogy aki átesett ezen az 3 hónapig védett,aki a vakcinát kapta meg az meg 6 hónapig. Milesz 6 hónap az embereket minden évben beoltják?

2021. ápr. 15. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nyilván. Mint az influenzával.
2021. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
De, elvileg utána egy ideig nem lehet elkapni, mondjuk láttunk már ellen péládt erre.
2021. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krwkco ***** válasza:
75%

Elméletileg lehet, hogy védettebb lesz az, aki csak egy fehérjét kap. Akkor az immunrendszer arra tud koncetrálni és több antitestet és egyebet tud ellene termelni. Lehet, hogy ez jobban működik, mint amikor az egész szervezet le van terhelve és minden szervet megtámad a szaporodásra képes vírus. Beleértve a tüdőbe beáramló fehérvérsejteket (ha jól emélkszem, hogy melyik immunrendszeri komponenssel van itt baj), amikben szintén szaporodik a vírus.

De ezt nemhogy egy laikus, mint én, de egy virologus is csak tapasztalati alapon mondhatja biztosra.

2021. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki egy jo oltast kap, mint a Pfizer, az lesz vedettebb. A hatasmechanizmusat kene ertened.
2021. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván igen.
2021. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem 6 hónapig tart a védettség valójában. Jelenleg arra számítanak, hogy legalább 6 hónap. Ahogy a betegségen átesve legalább 3 hónap tipikusan. Mindkét esetben van, aki hosszabb ideig védett és olyan is, akinél egyáltalán nem alakul ki a védettség.


Várhatóan idővel szelídül majd a vírus. Evolúciósan az segíti a terjedését, ha minél enyhébb a lefolyása, így nem maradnak otthon a betegek. Ezért idővel ezek a variánsok fognak kiszelektálódni.


Az oltásnál még bármi lehet. A legvalószínűbb szerintem az, hogy egy idő után, 1-2 év múlva kombinálják majd az influenza oltással, és csak a veszélyeztetetteket oltják újra. Az nagyon valószínűtlen, hogy 1-2 évnél tovább szükséges lenne a teljes lakosságot félévenként újraoltani.

2021. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

1-es

Az influenza ellen nem fél évenként oltanak, de mindegy.

2021. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Értsd jól, utolsó. AZ influenza ellen se elég egyszeri oltás, nem lesz élethosszig védettséged.
2021. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, rengetegen elkapják újra, viszont a pfizer még mindig védi a áprilisban tesztként beoltottakat. Az oka az, hogy tüskefehérjéből több be tud jutni, mint amennyire a vírus tudna elszaporodni anélkül hogy belehalj, így erősebb lesz az immunválasz.
2021. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na ezért szeretném én is azzal oltatni magam.
2021. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!