Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy tudnám feldolgozni ezt?

Hogy tudnám feldolgozni ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves vagyok, januárban diagnosztizáltak leukémiával. (All típusú, ha valakinek ez segít) sajnos a kemoterápia nem igazán használt, így mellette elkezdték a sugárterápiát, ami heti négy alkalommal szokott lenni. Ugye ettől, meg a gyógyszerektől a vörös vérsejtjeim számának növekednie kéne, viszont már 1 hónapja egyáltalán nem változott. Ez utalhat autoimmun betegségre, ami a rák mellett 2x veszélyesebb, így most vizsgálnak is ebben. Járok terápiás csoportba, ahol sorstársakkal lehetek együtt, ez sokat segít. Van egy támogató családom.

Egyszer már 5 évesen legyőztem a rákot, 10 évesen nyilvánítottak gyógyulttá, viszont sejtették, hogy vissza fog térni. Teljesen legyengültem a kezelésektől, próbálom mindennek a pozitív oldalát látni, tudom hogy minden napom egy ajándék, és nem tudhatom hogy mikor közlik az orvosok, hogy alig pár hetem van hátra.

Nagyon köszönöm a válaszokat. Sziasztok!



2021. ápr. 16. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia ! Először is nagyon sajnálom, hogy ez történik veled , engem most vizsgálnak ki vagy leukémia vagy autoimmun betegség aztmondták , megkérdezhetem, hogy neked mik voltak a tüneteid illetve mennyi idő után derült ki ? Fontos, hogy arra koncentrálj, hogy megfogsz gyógyulni , soha de soha nem zabad feladni , az akaraterő nagyon sokat tud segíteni , kitartást .( Szintén 16y )
2021. ápr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia :)

Vérzékenység volt a főbb tünetem, de egyébként ilyen bevérzések jelentek meg néhány helyen a testemen. Nem is foglalkoztunk vele, mivel bárányhimlős sem voltam még soha. Utána már 39fokos lázam volt, visszatérő megfázás.

Elmentünk vérvételre, ott kiugróan magas volt a fehérvérsejtszámom, és alacsony a vörös. Csontvelő mintát is vettek, (rövid altatásban) azonnal bent fogtak és megkezdték a kemot. 2 hétig bent voltam egy steril szobában, senki nem látogathatott, mondjuk a vírus miatt amúgy sem lehetett. Így már bejárós vagyok, viszont minden apró tünettel mennem kell a kórházba.

Kitartást neked <3

2021. ápr. 17. 01:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csontfájdalmam van , nagyon sokszor beteg vagyok , és a lépem körül fáj sokszor , de a vérvételeimben nem igazán látszik semmi . Kíváncsi vagyok mi lesz .
2021. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A leukémával nem tudsz mit kezdeni, azon ne is rugózz, azt hagyd a dokikra. Feküdj rá viszont az autoimmun folyamatra, mert az lesz a dolog rákfenéje, az tartja fenn a betegségedet, sőt nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem az okozta.

Keresd meg Kokavecz Katalint a fb-on, ő a téma hazai mentora. Sok száz embert kigyógyított már, miután ő maga is a Shibóból mászott ki.

2021. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!