Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg kaphatnak Magyarország...

Tényleg kaphatnak Magyarországon EU állampolgárok covid elleni vakcinát???

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az első oltást,és amíg az oltás után várakoztam,arra figyeltem fel,hogy a nővér négy idegennel próbál szót érteni!Mutogattak neki valamilyen kártyát,de nem EU kék kártya volt!! Aztán kijött az orvos,annyit mondott a nővér neki,hogy nincs Magyar taj kártyájuk,és nem Magyar állampolgárok,de még is megkapták az oltást!!!Most ez,hogy működik????Nekem is van egy Szlovák munkatársam,akkor ő is nyugodtan bemehet oltásért???Én még ott tartok,hogy ha nincs taj kártyád ,nem tudsz regisztrálni,és akkor a háziorvos sem tud küldeni oltásra!!!

2021. ápr. 20. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy befogadó táborban élő menekültek voltak? Nem olvastam erről semmit, de őket nagyon sürgős lenne beoltani, ugyanis az ilyen táborok melegágyát jelentik a tömeges fertőzésnek (ahogy az idősotthonok, hajléktalanszállók, anyaotthonok, börtönök stb., tehát minden közösségi szállás is). Persze mondhatod, hogy téged nem érdekel a menekültek egészsége, de ez közérdek is, hiszen a fertőzés nem fog a tábor falai között maradni, ott külsősök is dolgoznak, akik hazaviszik a fertőzést aztán megállíthatatlanul terjed.
2021. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bevándorolt, Mo-n letelepedett, de magyar állampolgársággal nem rendelkező emberke lehetett. Pl. kínaiak is élnek itt így Mon. Kapnak magyar személyit az új nem tudom különbözik-e, de a régi annyiban különbözött, h sárgászöld alapszíne volt, a sima világoskék helyett.


Ilyen:


[link]

2021. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az oltás nemcsak az egyéni egészségedről szól, hanem közegészségügyi kérdés is. Az országnak az az érdeke, hogy az is be legyen oltva,akinek nincs biztosítása, de itt él, legyen akár küldöldi. Nem tudom mi a szabályozás Magyarországon erre,de én nem látok problémát abban ha a "mindenkit beoltunk" tényleg mindenkire vonatkozik, sőt.
2021. ápr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!