Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Második Phifzer oltás, mellékh...

Második Phifzer oltás, mellékhatás nélkül?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg a 2.adag Pfizer oltasomat és semmi mellékhatás nincs. A karfájdalmon kívül. Az elsőnél is ennyi volt mindössze. Lehet, hogy nem reagáltam jól az oltásra? Mindenhol azt írják, hogy erőteljesebben jelentkeznek a második oltásnál. Sok ismerősöm borzalmasan rosszul volt tőle, igazából nem is tudok olyat, akinek ne lett volna valami. Nálam mi lehet a gond?
2021. ápr. 20. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Most tényleg azon aggódsz, hogy miért nem vagy a halál közelében tőle ??
2021. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg semmi, különbözőek vagyunk, mindenki másképp reagál az oltásra. Nálam se volt semmi mellékhatás az első oltás után, azán 20 nap múlva az antitest-gyorstesztem pozitív lett, szóval kialakult a védettség. És tuti az oltástól volt, mert előtte is csináltam, akkor negatív lett. Valószínűleg nálad is minden rendben, de ha aggódsz, 2 hét múlva elmehetsz antitest mérésre egy fizetős laborba.


(A gyorsteszt nem feltétlen mutatja ki az oltás utána védettséget, de ha pozitív lesz, akkor tényleg van valamilyen szintű védettség, tehát ebben az esetben megbízható. Ha te is megpróbálod és negatív, attól még lehetsz védett, a célzott laborvizsgálaton ki tudják mutatni.)

2021. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Semmi gond nincsen, egyszerűen minden szervezet máshogy reagál az oltásra (mint ahogy amúgy a fertőzésre is). Ha megnyugtat, akkor 2-3 hét múlva csináltass egy ellenanyag-vizsgálatot (ne csak gyorstesztet!), de például a szintén Pfizerrel oltott szüleimnél szintén nem volt mellékhatás.
2021. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!