Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan ismerősöd aki...

Van olyan ismerősöd aki súlyosan megbetegedett?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 14:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, covidtól
Igen, az oltástól (vérrög, stb)
Igen mindkettőből van
Nincs
29 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a rajztanárom került lélegeztetőre, aztán pedig... nyugodjon békében :(
2021. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Saját magam.
2021. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Az oltástól. Tüdőembóliát kapott, harmadnapra belehalt.

A covidtól nincs.

2021. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Melyik oltóanyagot kapta?

Az itt a furcsa, hogy a közbeszédben gyakran előkerül az embólia, miközben többszázezerből van csak egy eset elvileg. Valaki hazudik. Én a vérszemű oltásellenekből is kinézem hogy bekamuzzák, de azt is el tudom képzelni, hogy nagyon sok eset ki soncs vizsgálva.

2021. ápr. 21. 17:19
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

A covid fertőzés egyik elég gyakori szövődménye a vérrögképződés, és ezzel összefüggésben a tüdőembólia. Ennek az az oka, hogy a covid az endothel sejteket támadja elsőként, ami gyakorlatilag az összes létfontosságú szerv belső falát képezi. (Tüdő belső felülete, a máj, vesék, szív, és erek belső fala is)

Emiatt van az is, hogy nagyon sok súlyos fertőzött halálát végül nem a tüdőgyulladás okozza, hanem pl a keringés összeomlása, tüdőembólia, méjvénás trombózis, agyér-elzáródás, és hasonlók.

Az összes oltóanyagot azért is vizsgálják a véralvasási zavarok kialakulására, mert maga a vírus okoz ilyen problémákat, és még nem tiszta, hogy a vírusnak melyik része okozza. Viszont én nem tartom valószínűnek, hogy a tüskefehérje lesz a ludas, ezért tartom fölöslegesnek a pánikot a vektorvakcinákkal kapcsolatban, hiszen ha a tüskefehérje okozná, akkor a Pfizer esetén is lenne 1-2 gyanús eset.

Azért #3-nak üzenném, hogy ha egy oltás esetén több millió beadott dózis mellett van 4, vagy akár 17 gyanús(!) eset, akkor az a vakcina sokkal biztonságosabb, mint amiket eddig bármikor is használtak bármilyen oltásra.

Tehát ha kínai oltást kapott, akkor még lenne valamilyen ráció abban, hogy esetleg(!) a vírus valamelyik alkotórésze okoz véralvadási problémát, de még ezt sem tartom valószínűnek, mert a vizsgált esetekben először a normálisnál alacsonyabb véralvadást mértek, és ugyanannál az embernél később vérrög képződött. Úgy gondolom, hogy a vírus replikációs ciklusában lesz valami olyan folyamat, ami időben egymás után ezt a kettőt eredményezi. Ezért sem gondolom, hogy bármelyik vakcina okozhatna ilyesmit. Inkább gondolnék arra, hogy az oltás környékén fertőződik valaki, és ez a probléma ugyan a vírus szövődnémye, de az időbeli egybeesés miatt gondolják, hogy az oltás okozza.

2021. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
#3 Ne kamuzz!
2021. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 vagyok, és elhűlten látom, hogy elírtam a mélyvénást... Jézusom... Meg még egy pár dolgot, de ezt most újra elolvasva nagyon gáz... bocs... Mondhtnék kifogásokat, de inkább nem. Deciki :|
2021. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%
Nincs senki. De a hatos szeint ugyis csak kamuznék én is.
2021. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!