Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus fertőzés másnál...

Koronavírus fertőzés másnál is zajlott le úgy, hogy az első 3-4 nap volt csupán durván tünetes és rossz, a többi szinte olyan mintha semmi bajotok nem lenne?

Figyelt kérdés

Holnap jön meg a teszteredményem úgyhogy nem kiabálok el semmit, de az első 3-4 napban rettentő ramaty állapotban voltam, szinte az összes tünet megvolt a szag és ízlelés vesztést kivéve. 37.5-38.9-ig hullámzó láz minden nap, hidegrázás, tetőtől talpig fájdalom, izzadság tócsába ébredés iszonyatos torokfájás, olyan szintű gyengeség hogy felkelni alig tudtam stb..


Mindenféle gyógyszer szedése nélkül nagyjából 2 nap leforgása alatt mintha csettintésre minden tünet eltűnt volna, csupán a torokfájás maradt meg de nagyon minimális mértékben. Este egy kis izzadás még mindig van de láz nincs. Közérzetem újra olyan mint volt, gyengeség teljesen eltűnt.


22 éves vagyok ha számít, immunrendszerre mindig nagyon figyelek, így nagyon ritkán szoktam csupán lebetegedni.


Ezt hívják enyhe lefolyásnak?



2021. ápr. 21. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Nálam végig nagyon rossz volt a karantén miatt, mert azt nem bírtam. Egészségügyileg kb. fél nap volt kicsit rossz, utána semmi. De a karanténba lelkileg teljesen belebetegedtem, még most is kiver a víz, felmegy a pulzusom és vérnyomásom, ha rá gondolok. Nem hiszem hogy képes leszek ezt kiheverni valamikor is.
2021. ápr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%
Hát én 20 éves vagyok, de favipiravirral is 5 napig voltam szarul... pedig én se vagyok gyenge pö.cs
2021. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg én is átestem rajta, de lehet csak tüdőgyulladás volt (vagy azt hagyott hátra). Nem volt semmim, se láz, se szaglás, sem ízlelés vesztés. Egyedül annyi volt, hogy egyik 10km+-os futásom alkalmával a vége felé éreztem, hogy fáj a hátam, aztán 2-3 napig kb fájt, meg a mellkasom is, utána reggel felkeltem és semmi, elmúlt, meg is ünnepeltem egy 12 km-es futással :D

Néha ritkán olyan azért megesik, mintha nehezebben kapnék levegőt (csak reggelente, kelés után, terheléskor ezalatt sem volt) de amúgy valszeg csak valami idegi berögződés, mert a véroxigén-szintem tökéletes (érdemes venni ilyen kütyüt, ami méri, hasznos).

Előtte, utána is voltam és azóta is futok, edzek, sehol semmi.

Szedek vitaminokat (C, D, magnézium, fokhagyma kapszula), sportolok, szóval ha covid is volt, vagy tüdőgyulladás akkor ennyi.

Tesztet én is szeretnék csináltatni (legalább azért, hogy valamilyen módon kapjak kártyát, ha az voltam).

2021. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!