Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha van elég antitestem Covid...

Ha van elég antitestem Covid ellen, attól még ha olyan környezetben vagyok, átadhatom a vírust olyannak akinek nincs?

Figyelt kérdés

Februárban kaptuk el a családban, és én eléggé megszenvedtem. Tüdőgyulladással kórházba is kerültem. Május végén egy esküvőre vagyok hivatalos, és a kérdésem az lenne,hogy ha nekem van elég antitestem, attól még egy ottani vertőzöttől haza tudom hozni egy olyannak akinek nincs? (Pici gyerekem van, a betegség idején picit folyt az orra nem tudjuk hogy ő el e kapta...)

Összefoglalva én nem leszek beteg, de hordozó lehetek?



2021. ápr. 26. 06:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nem hiszem.El telt azóta már majdnem 3 hónap szóval olyan mintha be lennél oltva sőt jobb is ez a fajta antitest.Ezzel sokáig védett vagy és nem hinném hogy fertőző képes lennél.De ha aggódsz emiatt akkor vegyél fel maszkot.Mondjuk étteremben és szinte mindenütt úgyis kell
2021. ápr. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

A vérben vannak antitestek, de nem biztos, hogy ún. nyálkahártya védettség is 100%-os. A felső légutakban kisebb számban, de elszaporodhatnak a vírusok mielőtt az immunrendszer felébred. Ha nem köhögsz és tüsszögsz, akkor ez beszéd és éneklés közben, elsősorban a hangszálakról és a szájüregből kiszakadó kis cseppekkel terjed.

Ezért, ha elmész az esküvőre (és lagzira?), utána néhány napig gargalizálj Oral B szájvízzel. Biztos, ami biztos és bajod nem lesz tőle.

qubit.hu/2020/11/18/a-szajviz-30-masodperc-alatt-megoli-a-koronavirust-laboratoriumi-korulmenyek-kozott

2021. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha netán megfertőződnél azon az esküvőn, valószínűleg pár nap alatt legyőznéd tünetek nélkül. Eleve kicsi lesz a vírusszám benned ebben az esetben is, ha mellőzöd a gyerek puszilgatását 4 napig, nem alszotok egy szobában és sokat szellőztetsz, nem valószínű, hogy megfertőzöd.
2021. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!