Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miert hiszik azt az emberek,...

Miert hiszik azt az emberek, hogy tul gyorsan lett kesz az oltas?

Figyelt kérdés
Kicsivel tobb, mint fel evbe telt rendesen megcsinalni. A vilagon minden letezo oltast kb fel-egy evig tart kifejleszteni, csak azok elhuzodnak tobb evig is neha, mert nincs ra eleg penz meg nem surgos. Ez lehet a sztereotipia alapja, miszerint tobb evbe telik egy oltast kifejleszteni? Mivel ez surgos volt es az egesz vilag tele penzelte, igy csak annak a fel-egy evnek kellett eltelnie hogy keszen legyen.

2021. ápr. 28. 01:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
A tesztekre keveslik az időt. Ugyanis sok oltásnál az több évig elhúzódik a későbbi komplikációk kiszűrése miatt.
2021. ápr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Hamarabb kész volt az az oltás, buksi, mint ahogy elindították a járványt.
2021. ápr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az első válaszolót megértem.

Kettes, hagyjuk is, jó? Tudjuk a Föld is lapos stb stb.

2021. ápr. 28. 01:51
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
3. Kérdező, miért provokálódsz? A Sars 2003 vírus vakcinák továbbfejlesztett változatai, tehát 18 évig fejlesztették őket, egy elég ügyesen felépített stratégia hozzáteszem, valamit tudnak, mert sokan nem látják át, ahogy te is. Szomorú, ha nem látod az összefüggéseket, ez a laposföldezés is téged minősít.
2021. ápr. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
#4 Baromság. Pl a pfizer mrns vakcinálját nagyon nem 18 éve fejlesztik, mivel akkor emberi alkalmazásra ez a technológia még nem volt engedélyezett.
2021. ápr. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, nos igen , a pénz kulcs kérdés, de a technológia fejlődése is és hogy volt már egy tudásbázis.


Ahogy tudom manapság 1-2 hónap alatt olyan dolgokat lehet csinálni, ami régen évekbe tellett. Szóval nem akkora kunszt egy vírus genetikai kódját szekventálni stb.


A tesztelés meg ugyanolyan szigorú volt, ha hinni lehet nekik, de eleve kisebb volt a kockázata a gyártóknak és a bürokrácia most előrébb vette ezeket az ügyeket, azaz, lehet egy orrcsepp hiába volt előbb a sorban most hátrasorolták a hivatali elbírálását, hogy ezeket hamarabb átvizsgálják..

Továbbá tesztek alapok általi finanszírozása révén, a következő tesztfázis előkészítése, megtörténhetett az aktív fázis alatt. Ha nem jön össze, nem a gyógyszergyártó kockázata volt most. Ugyanígy a gyártósor és hasonlók előkészítése is..

2021. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Még egy fontos dolog azért van, minden gyógyszer igazi tesztje az, amikor úgymond a nem tesztalanyok kapják. Egy olyan gyógyszer vagy oltás, amit sokkal kisebb dózisban adnak, lassabban jelennek meg a mellékhatások, illetve több idő van azok esetleges kiküszöbölésére, dokumentálására.

Lehet az AZ oltásnál, ha csak mondjuk annyian kapták volna, mint az influenzaoltást éves szinten ez a vérrög probléma évente 1 embert érintett volna..

2021. ápr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5. Félreértettél, szerintem. Pont erre akartam utalni. Tisztában vagyok vele, hogy gyorsban összecsapott valami, ha meg 18 éve fejlesztették, akkor meg azért felmerül a kérdés, hogy egy tudatosan, előre megrendezett dologról van-e szó. Mindkettő mocsokság, hozzáteszem. Tisztában vagyok vele, hogy üzlet, elég csak megnézni egy-egy gyógyszercég részvényeit.
2021. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

18 éve az mRNS típusú vakcinát fejlesztik, nem a koronavírus vakcinát. Nem ugyanaz. Koronavírus vakcinát a vírus létrejötte utám tudnak fejleszteni.

2021. ápr. 28. 18:29
 10/18 anonim ***** válasza:
Így van, maga a technológia lett fejlesztve. Kicsit olyan, mintha egy hordozórakéktát már régóta fejlesztenének, de valaki csinál rá egy kapszulát, hogy jó legyen mondjuk embert vinni,mert eddig ami volt csak műholdat vitt.
2021. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!