Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik beoltatták magukat, azok...

Akik beoltatták magukat, azok miért félnek attól, hogy az oltatlanok megfertőzhetik?

Figyelt kérdés
Ha valaki be van oltva, akkor őt megvédi a csodaszéruma, tehát miért fél attól, hogy a többiek megfertőzhetik? Ha mégsem védi meg, akkor miért oltatta be magát? Miért gond az, ha az úgyis utált oltatlanok nagyon betegek lesznek, vagy meghalnak? Miért nem mehetnek ők is szállodába, étterembe, stb., hiszen maguk vállalták a kockázatot és az oltottakra úgysem jelenthetnek veszélyt hiszen ők védettek, erről igazolványuk is van.

2021. ápr. 28. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
A kérdés jó.
2021. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk mert az a több millió ember, aki így gondolkodik, még mindig halomra tudja fertőzni egymást úgy, hogy megint lezárások legyenek mindenhol, rengetegen legyen kórházban. És ezzel az oltottak is ugyanúgy szívnának.
2021. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hellmano ***** válasza:
54%

Aki nem oltat nem véletlen nem oltat. Bízik magában vagy nem ül fel egy olyan dolognak, ami bár létezik, de rá semmilyen hatással nem volt. Gondolok itt sok olyan emberre, akik munkájukból kifolyólag végig ott voltak kitéve annak, hogy bármikor elkaphatják, de a fenébe 1 év alatt mégsem sikerült elkapnia...akkor minek oltasson?


Így, aki meg oltva van elméletileg egy idő után védett is lesz, tehát semmi értelme feszkót szítania a kormánynak a két tábor között, mert itt már régóta erre megy ki a játék, hogy egymásnak ugrasszák az oltott és nem oltott embereket.


(Mondjuk mi már tervezzük, hogy megtréfálunk 1-2 vendéglátóst mit fog tenni, ha odamegyünk egy baráti társasággal és mondjuk csak 1 embernek lesz oltásija (egyik barátomnak muszáj volt oltatni magát így ő lesz az oltásos fickó :D) és nem akarnak beengedni, akkor a többi meg azt fogja mondani mi sem megyünk be és kapásból a vendéglátós bukik pár 10-et ezzel és foghatja a fejét. De kíváncsi vagyok hol fogják azt mondani gyertek csak be nyugodtan :) )

2021. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

1. Mert alacsonyabb eséllyel, de én is megfertőződhetek.

2. Ha megfertőződöm, alacsonyabb eséllyel szintén, de én is fertőzhetek.

3. Nekem jó eséllyel semmi bajom nem lesz, bár hibaszázalék mindig van, viszont ha megfertőzök valakit, aki nincs beoltva, akkor megint megy tovább a vírus. Ebből következik, hogy nagyobb esély van a vírus mutálódására, ami ellen lehet, már nem fog védeni az oltásom.

4. Tételezzük fel, az oltásom véd MINDEN lehetséges mutáció ellen. Akkor is van egy csomó ember, aki nincs beoltva, vagy mert nem akarja, vagy mert nem teheti, lásd gyerekek. Ezeknek az embereknek egy része kórházba kerül (és meghal). Az egészségügy megint leterhelődik. Lezárunk.

5. Ha nem is zárunk le, az egészségügy terhelése akkor is nő. Ergo, ha bekerülök kórházba nem covid miatt, jóval több esélyem lesz nem élve kikerülnöm onnan, mert nincs elég személyzet, vagy annyira lestrapáltak, hogy nem tudnak rám eléggé figyelni. Ugyanez a szeretteimmel.

6. Megint elmaradnak a szűrővizsgálatok, halasztják a műtéteket -> még több ember meghal. Köztük lehet, hogy az én szeretteim.

7. Még egy ekkora hullám, és mennyi egészségügyis fog felmondani? Aki nem mond fel, azoknak egy része is annyira traumatizálva lesz, hogy lehet, nem tudja megfelelően ellátni majd a feladatát. Aztán megint ott fogunk tartani, hogy nagyon nem lenne jó kórházba kerülni.

8. Azért nem akarom elkapni, mert NEM egyedül én létezem, hanem egy ország, egy közösség, egy világ tagja vagyok, és azért is felelősséggel tartozom, mert ha nem, akkor az rám is nagyon csúnyán visszaüthet. Jó lenne, ha megértenék az emberek, hogy bizonyos helyzetekből csak közösen tudunk kimászni...

2021. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Utolsóval egyetértek.
2021. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
4-es,a mutációk pont, hogy az oltottakban jönnek létre. Vajon miért azóta vannak a veszélyes mutánsok, amióta oltanak? Tavaly nyáron 10000 mutáns volt, mégis jelentéktelenek voltak.
2021. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#2: Látom nem érted a lényeget. Ha halomra fertőzi egymást és ők vállalják ennek kockázatát, akkor az oltottakat ez miért érdekli. Úgyis útálják az oltatlanokat. A korlátozásokra meg ez esetben egyáltalán nincs szükség, hiszen mindenkinek meg van a lehetősége arra, hogy oltakozzon, aki nem teszi, az saját felelősségre nem teszi. Sőt, pont hogy ez a tábor az, aki így is a teljes nyitás pártján áll, tehát emiatt teljesen feleslegesek a lezárások. Mindenki élhetne úgy mint ezelőtt, az oltottak védve vannak, az oltatlanok meg kockáztatnak, de csak a saját életüket kockáztatják, azzal meg úgyis mindenki maga rendelkezik, nincs joga a hatalomnak életben tartani olyat, aki nem akarja.
2021. ápr. 29. 09:37
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Azért mert az oltatlanok továbbra is megterhelik az egészségügyi rendszert, így az oltottaknak továbbra is elmaradnak egyéb fontos műtéteik.
2021. máj. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Él meg ez a kérdés. Utolsó szokjal le az m1 rol belebolondulsz. Az oltott honfitársaink szépen lassan mennek be a kórházba mindenféle betegséggel. Én aki elkaptam a deltat oltatlanul zabáltam a hagymát és a mézet közben. Orvos nem látott 1het és túl voltam rajta takonykorral. Van olyan ismerősöm 50es pali februárban 2 pfizer nyáron kapott szrokot kórház. Azóta ki jött rendben is van viszonylag. Izrael mar nem egy jelentest ki adott hogy ott biza oltottak mennek kórházba. Csak az m1 ezt kvara nem mondja.
2021. szept. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!