Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az igaz hogyha a covid vakciná...

Az igaz hogyha a covid vakcinával beoltanak minket, mesterséges antitestek lesznek a szervezetünkben és ezzel kiiktatják a természetes veleszületett immunrendszerünk azon részét ami egy esetleges ismeretlen mutáció ellen is védene minket?

Figyelt kérdés
Egy külföldi professzor valami mesterséges antitestekről beszélt egy videóban amit ma kaptam messengeren. Nem vagyok oltás ellenes!

2021. ápr. 29. 08:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem igaz.


Keress rá a vakcinák hatásmechanizmusára, ha már általánosban kimaradt.

Az oltások az immunrendszert sarkallják a kórokozó (valamely része)

elleni antitesttermelésre, nem antitesteket tartalmaznak, hanem azok termelését okozó anyagokat.

2021. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Timi_R75 válasza:
75%

A kérdésed megerősített abban , hogy magyarországon rendkívül gyenge a biológia és szövegértés oktatás.

Felelsz azért, amit nézel, felelsz azért, ha hülye maradtál.

Ez van.

2021. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem igaz. Nem antitesteket juttatnak beléd hanem leölt/legyengített kórokozót vagy annak darbkáit. Így ugyan olyan antitesteket termel a szervezeted mint alapból termelne
2021. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

Nem igaz. Ha pl a Pfizer oltásról beszélünk, akkor a lipidburokba csomagolt mRNS darabot (ami a vad vírus tüskefehérjéjének másolata laborban előállítva) kellett úgy módosítani, hogy az uracil bázisokat cserélték le pszeudo-uracilra. Erre azért volt szükség, mert ha egy (akár saját szervezet által szontetizált) mRNS kívülről a sejtbe jut, akkor gyulladást okoz. Ez nagyon jó önszabályozás, mert az mRNS-nek muszáj lebomlania a fehérjeszintézist követően. Ha ez nem történik meg, akkor a sejt hibás, elpusztul.

Tehát módosított uracil bázissal helyettesítették az eredetit. Ez az uracil a fizikai kötés szempontjából ugyanúgy viselkedik, mint az eredeti, tehát a fehérjeszintézis során ugyanúgy a tüskefehérje fog leszintetizálódni róla, mint normál esetben, és ugyanúgy lebomlik az mRNS.

Azért nevezik szintetikusnak, mert nyilván sokkal egyszerűbb egy laborban legyártani ezt az mRNS darabot, mint vírustenyészetet készíteni irdatlan mennyiségben, azt ellenőrizni, kivonni belőle a teljes RNS-t, és "levágni" belőle a kívánt szakaszt, majd azt ismét ellenőrizni, tenyészteni, ellenőrizni, becsomagolni valami lipidbe. Szóval ez az elnevezés oka.

Ezek a "külföldi professzor"-ok nem tudom, milyen indíttatásból keltenek kétségeket, és terjesztenek abszolút cáfolható téveszméket, de szinte biztos, hogy valami önös érdek áll a háttérben.

2021. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
#3 Egyik vakcina sem tartalmaz legyengített vírust! A Sinopharm teljes, ELÖLT vírust tartalmaz. A többi csak a tüskefehérje részletét, vagy az azt kódoló mRNS-t.
2021. ápr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%

4-es voltam. Nem jól fogalmaztam, elnézést:

"ami a vad vírus tüskefehérjéjének másolata"


Az mRNS az eredeti tüskefehérjét kódoló részlet komplementere.

Olyan, mintha a vírus tüskefehérjéje lenne a tárgy, az mRNS pedig a gipszlenyomat. A gipszlenyomatot ismét gipsszel kiöntve az eredetivel megegysző szobrot kapjuk.

Nem tudom, hogy ez így érthető-e, remélem...A teljesség igénye nélkül.

2021. ápr. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%
Ha a vakcinával "ki lehetne iktatni" az emberek immunrendszerét, Magyarországon senkinek nem kéne ilyen miatt aggódni. Hiszem már gyerekkorunkban rengeteget kaptunk. Persze, más technológiájút, de a lényeg ugyanaz.
2021. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%

4,5,6 Voltam. Esetleg arra gondolhatott a professzor, hogy a citokinvihart okozó immun túlműködést iktatja ki a vakcina. Mert az szerencsére igaz.

Normál fertőződés esetén sokszor akalul ki egy immun túlműködés, ami szélsőséges esetben citokinviharhoz vezet.

Az immun túlműködés (túl sok citokin termelés) megakadályozza a szervezetet az immun menóriasejtek termelődésében. Ez azt eredményezi, hogy csak ideiglenesen termelődnek antitestek, amik hamarosan ki is ürülnek (mint normálisan) a szervezetből. A normális folyamtokban mielőtt az antitestek kiürülnek, kiakaluknak azok a memóriasejtek, amik a nyirokszervekben is tárolódnak, hogy a kórokozó ismételt bejutása esetén újabb antitest termelés tudjon elindítani. Ha ezek az immunmemória sejtek nem alakulnak ki, akkor minden egyes fertőzést az immunrendszer előlról kezd, mintha soha nem találkozott volna a kórokozóval. Ez sokkal lassabb, mint a memóriasejtes folyamt, így nagyobb az esély, hogy a vírus lényegesen elszaporodik a szervezetben, és súlyos szövődményekhez vezet.

Immunmemória sejtek megléténél ez sokkal gyorsabb és hatékonyabb, eztért van az, hogy akinek van sejtes immunitása erre a fertőzésre, az a következő fertőzést tünetmentesen vészeli át, mert a vírus nem képes olyan mértékben elszaporodni, hogy tüneteket okozzon.


Esetleg erre tudok gondolni, hogy mit értett ezen a "professzor".

2021. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

[link]

A fenti linkre kattintva látható a videó amit kaptam. Ma délután kapom az egyik vakcinát. Már értem a lényeget. Köszönöm 4,5,6,8-nak a szakszerű értelmes válaszokat

2021. ápr. 29. 10:03
 10/27 A kérdező kommentje:
Itt nem tölti be a videót. Valamiért csak osztani lehet
2021. ápr. 29. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!