Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye, hogy pozitív...

Mennyi az esélye, hogy pozitív PCR tesztet produkálok?

Figyelt kérdés

Nagy ritkán jártam el boltba maszk, kézfertőtlenítő és távolságtartás mellett. Az utóbbi 1 hétben már nem is voltam. Viszont holnaptól egész héten (kiv. csütörtök) érettségit írok. A beengedésnél is terveik szerint tartom a tisztes távolságot a barátaimtól is, remélem összejön. 1 terem 10 diák +felügyelő tanár. A maszkot majd le is lehet venni a diákoknak... Viszont megyek majd egy eseményre, ahol 2 negatív PCR teszt a feltétel és mindkettő tesztelés 2 hét múlva lesz. Fontos lenne ott megjelennem, de félek, hogy mi van ha pozitív lenne az 1. A teszt másnapján még lenne 1 érettségim, viszont a tesztelést akkor kell megejteni. A maszkot nem szándékozom levenni a vizsga alatt, csak ha eszek vagy iszok esetleg. Illetve erősen gondolkozok, hogy FFP2-es maszkot vegyek-e fel. Szerintetek mennyire necces? Esetleg így is bekaphatok egy pozitív tesztet?

Az ősszel tőlem 1 méterre ült egy covidos osztálytársam, engem is teszteltek akkor és negatív lett. Illetve azóta még 2x voltam karanténban kontaktként februárban és márciusban. Akkor nem teszteltek, de semmi bajom sem volt. Meg nem hinném, hogy sokat számít még, de 1 hete szombaton kaptam meg a sinopharm oltást.

Így ezek tudtában szerintetek?


2021. máj. 2. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nagy az esélye. A PCR sokszor fals pozitív eredményt ad.
2021. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy tudtommal nem voltam covidos, illetve igazoltan sem. És talán még fontos lehet, hogy az elmúlt hónapokban beteg sem voltam, csak allergiás (pollen)
2021. máj. 2. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
aki ennyire fosik az minek él?
2021. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Kicsi az esélye, de persze nem nulla.

A fals-pozitív tesztek ritkák (persze kinek mi az),

max. pár százalék az esély. De ugye lehet, hogy szerencsétlen leszel:D

2021. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon kicsi az esélye a pozitív tesztnek. Próbáld úgy intézni, hogy nyitva legyen a terem ablaka vizsga közben, és ülj közvetlen az ablakhoz. Igazából a teremben felgyűlő vírus a veszélyes, ha éppen van a tizenegy között egy beteg. Maszkból legyen nálad többféle, majd meglátod, melyik fajta nem zavar dolgozatírás közben.
2021. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ülésrend lesz és reménykedek, hogy a tömegközlekedéssel utazók távol üljenek tőlem
2021. máj. 2. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

4 vagyok.

A megfertőződés után rögtön nem is nagyon tudja kimutatni a fertőzést, így tényleg csak a fals pozitívtól félhetsz.

2021. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!