Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sinopharm vagy Szputnyik? Miért?

Sinopharm vagy Szputnyik? Miért?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Szputnyik. Majdnem ugyanaz, mint az AstraZeneca, adenovírus technológia, tehát amíg a mutánsoknak van tüskefehérjéje, hatásos lehet ellene.

Egyébként is jobb a hatékonysága.

2021. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Szputnyik. (Már túl is vagyok rajta.)

Papíron is hatékonyabb a kínainál, és bizalomgerjesztőbb az egész háttere is számomra.

2021. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Én a Szputnyikot választanám.

Sinopharm

+ régi, jól bevált technológia

+ a teljes elölt vírust tartalmazza, papíron így nagyobb eséllyel véd a mutánsok ellen is

+ ha hitelt adunk az összeesküvés-elméletnek, hogy ottani laborvírusról van szó, akkor talán már meg is volt az oltás, nem pár hónap alatt rakták össze

- az alap vírus ellen a hatékonysága valószínűleg alacsonyabb

- 60 év felettiekről nemigen lehet hozzájutni vizsgálati eredményhez, vélhetően a hatékonysága ebben a korosztályban még alacsonyabb

- kínai... van, akinek ez kizáró ok, másnak nem


Szputnyik

+ az adenovírusba csomagolás sem egy teljesen új ötlet

+ a hatékonysága vélhetően magasabb

+ az orosz oltóanyagokkal már régóta vannak hazai tapasztalataink

- csak a tüskefehérje van benne, így a tüskefehérjén mutálódott változatok ellen vélhetően kevébé hatékony

- az orosz származási hely azért egyeseket nem győz meg

- a brazilok úgy találták, noha az adenovírus szaporodóképességét inaktiválták, egy rekombináció révén mégis visszanyerheti - bár ez "csak" náthát okoz

2021. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Én direkt a Sinopharm-ot választottam, mert a régi jól bevált eljárással készült.
2021. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Mindkettőnél lehet érveket és ellenérveket felsorakoztatni. Nekem apám és több idősebb kollégám is Szputnyikot kaptak, és mind jól vannak, fiatalabb kollégák kaptak Sinopharmot, ők is jól vannak. Én pont ezt a kettőt zártam ki, a Szputnyikot az ellenjavallatok miatt, volt benne olyan, amiben érintett lehetek, nem kockáztatok, a Sinopharmról meg még nem vagyok igazán meggyőzve, vannak kétségek a hatékonyságot illetően, és túl sok a politikai balhé körülötte, ami miatt már dacból sem, gyanúsan ehhez a legkönnyebb hozzájutni.
2021. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
91%
Sinopharm. Régi technológia, jól bevált módszer és hatékonyan véd. Nem tapasztaltunk mellékhatást.
2021. máj. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Fiatalon mindegy, amelyik szimpatikusabb. Idősebb korban a Szputnyiknak jobb a hatékonysága
2021. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Pont ma olvastam egy cikket a portfólión amiben jól leszólják a kínait. Én magam sajnos más belekezdtem az ezzel való oltakozásba, mert a családom erős nyomást helyezett rám hogy legyek már én is oltott... ha ez nincs, holtbiztos a Szputnyikra várok inkább. Bár azzal hívott volna az orvos.
2021. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó! A portfolio is arrol ír, hogy a 60 feletti korosztály nincs eléggé vizsgálva, nem tudni hatékony-e nekik. Fiataloknál rendben működik
2021. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

9. Ennek csak félig tudok örülni a 70+ nagyszüleim is ezt a műremeket kapták. :/

Viszont az oroszt nagyon dícsérik, azt a kis malőrt leszámítva a náthát okozó adenovírussal. De ugye az is "csak nátha". És nem bizonyították a brazilok. Ezzel szemben a kínairól csak kétkedések és találgatások vannak. Ez nem túl biztató.

2021. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!