Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az egyik fél HIV es és...

Ha az egyik fél HIV es és minden nélkül szeretkeznek?

Figyelt kérdés
Épp ugyan úgy kapja el a másik fél a HIV-et, házasságban mint házasságon kívül, kapok ezért a tudomány munkáért Nobel díjat?
2021. máj. 6. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan
2021. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen felterjesztelek
2021. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Azért házasságban durvább elkapni. Gondolj bele, kiderül, hogy a párod végig megcsalt és még mellé egy halálos vírust is kapsz, egy életre megváltozik minden és a gyógyszerszedés köré orientálódik a napod.
2021. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért nem mindenki drogos, de tényleg így is el lehet kapni. Sőt, könnyebben, mint nemi úton.
2021. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Erről megoszlanak a vélemények, de ha kötőhártyába kerül a vírus is fertőzhet, sportolóknál is megfigyelték már, hogy mikrosérülésen keresztül terjed, persze ezzel sem ért mindenki egyet.

HIV es családba született gyerekekről is hallottam már dolgokat, de nem tudom eldönteni abból mi igaz.

2021. máj. 6. 12:28
 6/10 Tepfal ***** válasza:
Ha az anya HIV-fertőzött, a magzat születhet fertőzötten. Sajnos előfordul.
2021. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#7, de azért ők szoktak tudni róla. Szerintem nem éri meg a házasodásra alkalmas kort a fertőzötten született gyerek, ha nem kezelik. És ha kezelik, akkor meg ő nem fertőz többé.


Ha a párod épp fertőzött, akkor monogám kapcsolatban is ugyanúgy elkapod. De ettől még segít a monogám életmód, mert minél több emberrel lépsz kapcsolatba, annál több az esélye, hogy lesz közöttük egy beteg.

2021. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen de sok embernek csak a házasság monogám, legalábbis vallási körökben, én magam sem dugok meg mindent és mindenkit, de én papír nélkül is tudok szeretni.
2021. máj. 6. 13:01
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Természetesen a monogámság a lényeg, nem az, hogy ez le is van-e írva. Ugyanígy, ha valaki nem határozza el, hogy vénlány lesz, de bűn ronda és senki nem akar vele összeállni, az is elég jól véd a fertőzésektől. Pont annyira, mintha saját elhatározásból nem feküdne le senkivel, mert mondjuk apáca akar lenni.


Viszont sokaknak segít, ha a döntéseiket, például azt, hogy monogám kapcsolatot kívánnak egy másik emberrel létesíteni, írásba foglalják.

2021. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bár ilyen szempontból ha poligám kapcsolatban minden fél egészségügyi állapota ismert és egyik sem kacsink ki elvileg az is biztonságos. Bár monogámba is lehet te vigyázol, a partnered meg lehet "dolgozik".
2021. máj. 6. 13:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!