Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a forrása annak az informác...

Mi a forrása annak az információnak, hogy a covid vakcinákért "nem vállalnak felelősséget" a gyártók?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látom itt is, és a közösségi médiában is ezt az infót.

De mi a forrása? Mert az Európa Bizottság teljesen mást mond.

Pontosan hol lett ez kimondva, leírva, kijelentve, szabályozva, hogy NEM vállal felelősséget senki, se a gyártó se az állam?


Sokszor rákérdeztem már, de sose kaptam forrásmegjelölést, ezért próbálom már külön kérdésként, hátha.



2021. máj. 6. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Erre én is kíváncsi lennék, mert rengeteg ember mély meggyőződéssel mantráz nyilvánvaló lózungokat. Szerintem ez is olyan, és szerintem ez is az oltásellenes oldalról jött, mint az, hogy az oltott ugyanúgy fertőz...
2021. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ez annyit jelent eredetileg, hogy nem vállalnak 100%-os garanciát arra, hogy nem lehetnek esetleg mellékhatások.

De ez minden vakcinára, gyógyszerre, kozmetikai termékre, stb-re ugyanígy igaz, csak a Covidnál a nem hozzáértö egyedek felfújják, és hisztériát keltenek.

2021. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Mert hazugság.

Alapvetően a gyártóké a felelősség, és ez az EU-s szerződésekben is benne vannak.

Az angolok szereztek úgy előbb vakcinát, hogy a felelősség egyrészét az állam átvállalta. De ez akkor még lutri volt, hogy megéri-e vagy sem.

2021. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"In the case of an Emergency Use Authorisation to temporarily authorise the distribution as an unauthorised product (Art. 5(2) of Directive 2001/83), EU legislation requires Member States to remove administrative and civil liability from the manufacturer and marketing authorisation holder, when this emergency use is recommended or required by the Member State. "

[link]



Ez pontosan mit is jelent?

2021. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem mi a rinya tárgya, tényleg nem vállalnak felellőséget, amennyiben olyan bajod lesz, ami szerepel a lehetséges mellékhatások között. Ergo ha bele van írva a fájdalomcsillapítód leírásába (amit senki nem olvas el), hogy k*rva kicsi eséllyel, de attól még eséllyel lehet tőle végtagbénulásod, trombózisod, esetleg meghalhatsz, és te ezeket tényleg elszenveded, akkor ők mossák kezeiket, mert figyelmeztetve voltál. Minden egyes vakcina okozhat ilyeneket, akár halált is. Az összes covid vakcina. És így ha te pont meghalsz az Astrától, nem perelheted őket, de még a hozzátartozóid sem kaphatnak utánad vigaszdíjat.

De ez minden egyes gyógyszernél így van, mindennel amit valaha beszedtetek. Az Algopyrintől is meghalhatsz.

2021. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Az Aszpirin meg belső vérzést is okozhat. De persze azt a papírt nem olvassa el senki :)
2021. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4

Ez oké, igen, ehhez találtam forrást hogy nem minden esetben a gyártó a felelős, de akkor meg az engedélyező állam.

A fő kérdésben tényleg lemaradt, elnézést, de alatta azért írtam: "Pontosan hol lett ez kimondva, leírva, kijelentve, szabályozva, hogy NEM vállal felelősséget senki, se a gyártó SE AZ ÁLLAM?"

Amit linkelsz, az alapján minden oké, vagy a gyártó vagy az állam vállalja.

De sokan azt terjesztik, hogy "senki". Ennek a forrása érdekelne.


Én még ezt találtam:

A termékfelelősségre vonatkozó uniós szabályokkal összhangban a felelősség továbbra is az adott vállalatot terheli. Az oltóanyag-fejlesztés szokatlanul rövid időtartama miatt a gyártók által vállalt potenciális kockázatok ellensúlyozása érdekében azonban az előzetes piaci kötelezettségvállalások előírják a tagállamok számára, hogy az abban meghatározott bizonyos feltételek mellett kártalanítsák a gyártókat az esetleges felelősségvállalásokért.

[link]

2021. máj. 6. 15:08
 8/14 A kérdező kommentje:

#6

Múltkor kíváncsiságból megnéztem, az ilyen gyógyszerek is okozhatnak hallucinációt, koponyaűri vérzést, májkárosodást és hasonló jóságokat. :D


#5

Ez egyértelmű, de sokan valami titokzatos jövőbeli mellékhatásokról beszélnek. Pl.: "ki tudja mi bajunk lesz tőle majd 5 év múlva, azért bezzeg senki nem vállalja a felelősséget!" - én ezekre gondolok.

2021. máj. 6. 15:10
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Kedves hetes.

Még óvodás koromban játszottunk olyat, hogy egy körben kellett állni, és még kellett fogni egymás kezét.

Valaki indított egy kézszorításos mintát, és ez körbe ment. Mire körbe ért, teljesen megváltozott.

Itt is ugyanerről van szó 🤷‍♂️

Csak ebben az a szomorú, hogy felnőtt "intelligens" embereken fog ki ez a feladat. Ők azok, akik nem képesek helyesen továbbítani az információt (vagy szánt szándékkal, vagy véletlenül)

2021. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Dehogynem vállalnak felelősséget, csak éppen opt out jelleggel. Ez azt jelenti, hogy minden felelősség az övék, ha történik valamit, KIVÉTEL az, ami le van írva, hogy megtörténhet. Gyakorlatilag felelősség kizárásról beszélünk.
2021. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!