Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kínaisok nem féltek a tripla...

Kínaisok nem féltek a tripla mutánstól? Megérte a biztonságérzet?

Figyelt kérdés

A pfizereseket megértem. De a kínainak valami 50-60% hatásosságot mondanak.Ami nem tudom mit jelent. Ennyien betegednek meg ha be voltál oldva? Nem tudom. Most itt az indiai tripla mutáns. Már megjelent az EU-ba, csak idők kérdése és felbukkan itt. A legkevésbé hatékony pedig a kínai


Főleg az ellenzékieket érinti, mert azok oltásellenesek. A keleti vakcinák ellen írtak alá petíciót. Most hogy bejön a Bengáli TrplaMutáns ti hogy érzitek? Mert amikor elkezdték kifejleszteni a kínai vakcinát még nem volt meg ugye.



2021. máj. 6. 15:08
A kérdező szavazást indított:
Félek, de bízok a vakcinába
Tudom hogy megvéd a vakcina
Félek és nem bízok a vakcinába
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Uncsi a téma.
2021. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Fel orszag mar be val oltva ... te meg csak itt tartasz? :)
2021. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
val=van (jav.)
2021. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem félek és nem bízom a vakcinába.
2021. máj. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
#4 pontosan, okos módon ezt kihagyta a kérdező a listájáról
2021. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt olvashatsz egy cikket, ami segít megérteni a kicsit homályos vakcinahatékonyság fogalmát.


A "kínai vakcinák" kicsit becsapós, különösen a nemzetközi sajtóban, és az ebből szemezgető hazai sajtóban, mivel Kínában töbfajta vakcinát is gyártanak. Magyarországon a Sinopharm vakcinát engedélyezték, ezzel oltanak itthon kínai oltás címén. Ennek hatékonysága a gyártó szerint 79%. A hírhedt 50%os hatékonyság nem a Sinopharm, hanem a Sinovac vakcinára vonatkozott a brazil adatok alapján. A nemzetközileg elfogadott irányelv szerint akkor alkalmazható egy vakcina, ha min. 50%os hatékonyságú.


A WHO a napokban publikált állásfoglalás a "mi" kínai vakcinánkról (érdekes módon ezt most eredetiben nem találtam meg, csak a magyar sajtóban, ha valaki tudja mi ennek az oka, vagy tud linket küldeni szívesen veszem). Ők lényegében a dokumentációt vizsgálják meg, nem saját klinikai tesztet végeznek. Ez alapján biztosak benne, hogy a normál felnőtt korosztályban hatásos a vakcina. A "nem vagyunk biztosak benne" részek arra vonatkoznak, hogy a szolgáltatott adatok nem elegendőek ahhoz, hogy erősebb állást foglaljanak, NEM azt, hogy arra utalnak az adataik, hogy a vakcina káros.


Az ellenzék NEM oltásellenes. Az ellenzék és a kormány mind az oltások mellett állnak, ebben látják a kiutat. A keleti vakcinákkal kapcsolatos fenntartások a dokumentáció hiányosságai miatt voltak. Az "ellenzékiek", mint átlagpolgárok ettől függetlenül lehetnek oltásellenesek, vagy mellettiek, lehetnek preferenciáik, de ez valójában az egyén véleménye.

Az új mutánsok elleni védelemről nincs elég infónk egyik vakcina esetén sem. Mivel másfajta technológiával készülnek, van amire azt mondják nagyobb eséllyel fog védeni új mutációk ellen is, de igazából nem tudjuk.


Én személy szerint (laikus vagyok) úgy gondolom, hogy reális félelem, hogy ha nem is ez, de előbb vagy utóbb eljön egy olyan mutáns, ami ellen a mostani vakcinák nem védenek, de mivel most ezek vannak, ezekkel kell oltani. Ez visszaszorítja a jelenlegi variánsokat, amik ellen hatásos, így kisebb az esélye a terjedésnek és mutálódásnak. Így lehet időnk a következő mutáns elleni vakcina kifejlesztésére, vagy akár megtalálni azt, ami már átfogó védelmet nyújt.

2021. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
#6 Ment a zöld, de fölöslegesen fáradsz. Unatkozó, esetleg fizetett trollok írják ki tucatjával ezeket a buta, provokáló oltásos kérdéseket. Értelmetlen foglalkozni velük.
2021. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Én a szakértőknek hiszek, akik azt mondták, hogy véd.
2021. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan válasz miért nincs, hogy nem félek, és nem bízom a vakcinában?
2021. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az 1-eshez, unalmas már, hogy tele az oldal oltásos kérdéssel.
2021. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!