Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi van ha vertőzötten kaptam...

Mi van ha vertőzötten kaptam meg az oltást?

Figyelt kérdés

A párom beteg lett. Tipikus koronavírusos tünetek. Gyengeség végtag fájdalom. Tesztelték eztán jön az eredmény. De valószínű hogy az.

Én pont tegnap kaptam meg és tegnap lett rosszul este. Es előtte voltunk együtt. Szóval már benne volt. És valószínűleg el kaphattam. Az oltás után este jelentkezett láz, ami azóta is jelen van. Hol fel megy hol vissza esik a hőm. Gyenge vagyok alig aludtam. Mi van ha fertőzötten kapom meg az oltást.?


2021. máj. 8. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szarul leszel
2021. máj. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Súlyosabbak lehetnek így a tüneteim?
2021. máj. 8. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy az oltás súlyosbítaná a tüneteket.


Az is lehet, hogy nem vagy fertőzött, amit leírtál, az még belefér az oltás utáni immunreakcióba, a végtagfájdalom és a gyengeség pedig más betegség tünete is lehet. Mindenesetre a barátod teszteredményének megérkezéséig viselkedj úgy, mintha fertőzött lennél! Ha kiderül, hogy a párod fertőzött, vagy súlyosbodik az állapotod, azonnal hívd fel a háziorvosod!

2021. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt, a jelenlegi álláspont szerint tünetmentes fertőzött oltása nem okoz problémát.
2021. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

Ha COVID fertőzötten kaptad meg az oltást, akkor a szaporodó vad vírusok mellett van a szervezetedben még plussz elölt vírus vagy vírusfehérje darabok. Ezek nem okoznak bajt, csak erősítik az immunreakciót.

Viszont vannak olyan tanulmányok, hogy a vírus először a felső légutakban szaporodik el és néhány nap múlva onnan jut le nagy mennyiségben a tüdőbe. Ezért én a helyedben gargalizálnék bizonyítottan SARS-2 ölő CPC tartalmú szájvízzel (Oral B). Használnék allergodil orrsprayt (ha kapsz). És inhalálnék 3 ezrelékes ecetes víz felett.

Minél kevesebb vírus fertőzi meg az embert, annál enyhébbek a tünetek.

2021. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!