Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi esélye van így a HIV...

Mennyi esélye van így a HIV vírusnak továbbterjedni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy prostituált egy nagy tál zsírt használ sikosítóként, és minden vendégénél ezt alkalmazza. Van esélye így megfertőződni a kuncsaftjainak ha egymás után váltják egymás kevés szünettel?

2021. máj. 17. 08:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
HIV vírus teljesen életképtelen levegőn, száz HIV fertőzött spermája is benne lehet a libazsírban akkor se kapod el. Csak közvetlen testnedv vér.Szerencsétlen vírus levegőben se tud fertőzni, nemhogy libazsírban.Biztos nem kaptad el így.De minek ez a sok tegyük fel így meg úgy volt. Legalább jó volt ? :)
2021. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, HIV/AIDS tanácsadást tanultam, értek a HIV terjedéséhez, ezért is bátorkodtam válaszolni. Ezúton is köszönöm a lepontozásokat. :)


Kedves kérdező, nagyon nehéz megfertőződni olyan módon, hogy ha valaki HIV-vírusos ondós kézzel csak a farkadat veri. Azért nehéz, mert a vírus csak a véreden vagy az ondódon keresztül képes bejutni a te szervezetedbe (tekintve, hogy hüvelyváladékod és anyatejed nincsen). Az ondód belőled kifelé jön, e fizikai törvényszerűség okán nem tudja bevinni a vírust. Csak akkor van egy minimális (max. 1%) esély a kézzel való megfertőzésre, ha vérzik a péniszed, és a partnered HIV-es ondós kézzel fogdossa.


Amúgy ha ennyire aggódsz, akkor menj el egy HIV-szűrésre. TB-vel ingyenes, a legtöbb megyeszékhelyen még anonim szűrési lehetőség is van.

2021. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!