Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az nem lehet, hogy pont az...

Az nem lehet, hogy pont az oltások okozzák a mutációkat?

Figyelt kérdés
Izraelben egyféle oltással oltottak. Ott meg is állt a vírus, és mutációk sincsenek. Európában többféle oltással oltanak, és riogatják a népet a mutációkkal. Nem lehet hogy egyféle oltással kellene mindenhol oltani, valamint nem volna tanácsosabb befejezni az oltásokat?
2021. máj. 20. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Az összes kérdésre a válasz:


Nem.

2021. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

De

Ha a legtöbb ember elkapta volna az elején akkor már vége lenne

2021. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elfogadom ha megindoklod. Egyéb esetben úgy veszem, a levegőbe beszélsz.
2021. máj. 20. 21:48
 4/10 A kérdező kommentje:
A válaszomat az elsőnek szántam.
2021. máj. 20. 21:49
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Mutációk véletlenszerűen jönnek létre, ahogy a vírus szaporodik, semmi köze az oltáshoz.

Ahol jó az átoltottság (pl. Izrael), ott kevesebb esélye van szaporodni, ill. mutálódni.

2021. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Természtesen az oltás elősegithet új mutánst, mivel ha megjelenik egy virus változat ami ellen nem hatákony az oltás akkor az jóval gyorsabban terjed mint az a változat ami ellen hatékony.
2021. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem az oltások okozzák a mutációkat, hanem az evolúció, a vírus véletlenszerűen változik, az alkalmazkodóképesebb variánsok meg gyorsabban terjednek. Az oltatlanok körében tud jobban mutálódni a vírus, mivel ők kapják el a fertőzést nagyobb eséllyel.

Izraelben azért állt meg a vírus mert piszok gyorsan beoltották a nyájimmunitáshoz szükséges számú embert és nagyon szigorú lezárások voltak.

Teljesen mindegy, hogy hányféle oltással oltanak, a lényeg hogy a lakosság megfelelő aránya be legyen oltva. Világszinten nagyon rosszul állunk az átoltottsággal, ezért is tud mutálódni a vírus, vannak országok, ahol a lakosság 10-20%-a van csak beoltva.

Pont ezért nem kell leállni az oltással,sőt nagyobb tempóra kellene kapcsolni.


Kikivánkozik belőlem: újabban egyáltalán nem tanítanak biológiát általános iskolában?

2021. máj. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

De nem érdekes, hogy a kérdező, csak az első válaszban kételkedik, a három pontos oltásellenes ámokfutónak nem szól be?

Hetes, ezeket nem érdekli semmi. Pont emiatt élik ki most magukat a tanulatlan, ostoba tömegek. Szidják a szakembereket, tudósokat, náluk tanultabb embereket, mert így károghatnak, minden egyes számukra felfoghatatlan természetes jelenségen. Teljesen mint a barlanglakók.

2021. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocs de a kérdező azaz én, nem tölti az egész napját itt. De látom helyettem itt vagy te, akinek minden elfoglaltása az, hogy egész nap itt legyen. 🙂
2021. máj. 21. 12:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Természetesen az oltás elősegítheti a rezisztens mutációkat, pont úgy ahogy az antibiotikum használata elősegíti a rezisztens baktériumtörzsek elterjedését. Ezért van hogy már csak nagyon indokolt esetben írnak fel antibiotikumot, míg gyerekkoromban egy tüsszentésre is már azonnal azt kaptam az orvostól.


A mutációk teljesen véletlenszerűen jönnek létre, egy oltatlanban nincs előnye egy oltásrezisztens variánsnak a többihez képest, így nem fog jobban szaporodni mint a többi, nagy eséllyel elnyomja a rengeteg "normális" variáns a nagy számok törvénye miatt.


Viszont ha valaki be van oltva, akkor a "normális" vírusokat simán kiírtja, viszont ha egy véletlenül rezisztens mutáns is bekerül a szervezetbe, ott teljesen szabad kezet kap. (kis túlzással, mert az immunrendszer amúgy is általában észbe kap egy idő után)

Tehát a rezisztens mutánsoknak sincs azért könnyű dolguk (hiszen az emberek nagy többsége oltás nélkül is képes legyőzni a koronát), de nagyságrendekkel könnyebb lesz az oltottak körében rezisztens mutánsoknak szaporodni mint a nem oltottak körében.


A legészszerűbb megoldás (nem csak szerintem, hanem több, nagy nevű, de cenzúrázott orvos, biológus, immunológus szerint is, akiket inkább bitchute-on meg ramble-on lehet csak megtalálni) az lenne ha csak a legrizikósabb csoportokat oltanánk, ill. azzal foglalkoznánk hogy olyan tesztet hozzunk létre amivel a lehető legpontosabban azonosítjuk a rizikócsoportokat.

2021. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!