Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy már 2020 februárjá...

Lehet, hogy már 2020 februárjában robband a Covid-19 Magyarországon?

Figyelt kérdés

Érdekes visszaolvasni az akkori híreket, pl.:

[link]


És szintén 2020 februárjába mondta a háziorvosom, hogy több páciense is kórházba került tüdőgyulladással, akik ősszel beolttatták magukat influenza ellen, és akkor már mondta, hogy itt valami eddig ismeretlen törzs fertőz. Amúgy azt vágjátok, hogy H1N1 járvány volt 2019 telén? Csak a védőoltásoktól legyengült már.



2021. máj. 22. 00:33
 1/8 A kérdező kommentje:
*robbant
2021. máj. 22. 00:34
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, 2019 nyarán is jelen volt már.
2021. máj. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A cikk azt írja, hogy főleg a gyerekeket érintette az influenza, így kevéssé valószínű, hogy valójában Covid lett volna.

2020 első negyedévében kevesebben haltak meg, mint 2019-ben. Ez sem támasztja alá, hogy a Covid korábban ideért volna, sem azt, hogy egy komolyabb influenzajárvány lett volna. A 2020-ra mért többlethalálozás részben ezért is nem tűnik olyan rossznak, mert párezres előnnyel indult, amikor berobbant a Covid.

2021. máj. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, lehet akkor nekem is a h1n1 volt, én azt hittem lehet, hogy átestem a koronán, 2020 február közepén voltam nagyon beteg, napközben kezdődött rosszullét, torokfájás, hőemelkedés-hidegrázás, utána hazaértem azt hittem 39 fokos lázam van, erre "csak" 37,5. Másnap torokfájást elvágták nem fájt, erős köhögés, 37,5 maradt, erős tüsszögés. Köhögés szinte hányásig. Ez tartott 6 napig, utána mentem dolgozni egész nap elvoltam, délután megyek haza rámjött az erős köhögés a buszon, leszálltam és gyalogoltam, attól jobb lett, majdnem hánytam akkor is. Utána elvoltam, erre pár nappal később megint hidegrázás, rossz közérzet, mondom na megmérem, 37,3. Ez érdekes volt, mert csak 2 egymást követő délután jött elő, utána megint jól lettem. A köhögés az úgy 2-3 hétig tartott. Amikor tp papírért mentem akkor az orvost úgy kellett megkérnem, hogy ugyanmár hallgassa meg a tüdőmet, mert köhögtem nagyon, azt mondta nem hall semmit, bár amennyire kérlelni kellett nem lennék biztos benne, hogy nem az van, hogy nem érdekelte (ekkor olyan február 2x-ét írtunk).
2021. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt tudom, hogy tavaly év elején több ismerősöm is síelni volt Olaszországban. Úgy jöttek haza, hogy fulladva köhögtek, szárazon. Mindannyian. Mondták hogy nem csak ők, hanem mindenki aki abban a szállóban volt ahol ők. Az egyik idős ismerősöm hazajövetel után köhögött egyet és elájult pár percre. Mentővel vitték be a kórhazba. Azt mondták nem tudják mi volt ez nála, de sokan szárazan köhögnek, olyanok is akik külföldről jöttek haza. Láza stb nem volt senkinek sem, csak száraz fullasztó köhögés. Annyit állapítottak meg, hogy erősen fertőző láztalan influenza.
2021. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván itt volt már, én úgy 5-6 hét lemaradást saccolok az "első" eset előtt.
2021. máj. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már 2017-18-ban is jelent volt egészen biztos! Nálunk a családban mindenkin végig söpört! Először a házi orvoshoz mentünk, de mivel nem javultunk szépen sorban a tüdőgyógyásznál kötöttünk ki. Az orvosok azt mondták, hogy valamilyen titokzatos virus, de sajnos még nem tudják a nevét. Úgyhogy nagyon-nagyon betegek voltunk! Mi pl. eddig nem is vettük fel a covid vakcinát, nem is nagyon szeretnénk egyelőre!
2021. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 full ugyane, talán inkább 7-8
2021. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!