Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az első vagy a második Covid...

Az első vagy a második Covid elleni vakcina megkapása után lehet számítani nagyobb oltási reakcióra? (láz,reszketés,görcsök stb.)

Figyelt kérdés
Én a Szputnyik V vakcinát választottam, ha ez számít valakinek.

2021. máj. 22. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Második
2021. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Második, mert akkor már úgymond "emlékezik" az immunrendszered, hogy ezt a valamit amit most kaptál, el kell tűntetni, védekeznő mechanizmus kezdődik. Ha az első után is tapasztalsz nagyobb oltási reakciót, akkor lehetséges, hogy már elkaptad a vírust. Én átestem rajta november végén, nekem mindkettő Szputnyik után volt oltási reakció, apukám és a párom nem fertőződtek meg, náluk csak a 2. után.

Egyébként 1-2 nap alatt elmúlik, nem kell tőle tartani :)

2021. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyik sem. 5 közeli hozzátartozóm oltotta be magát. Szinte mindenki mást kapott. Kutya bajuk.
2021. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elkaptam ősszel, kórházba nem kerültem de piszok szarul voltam.

Az első pfizer után ugyan úgy kidőltem mint a covid alatt, de csak 1 napra összvissz.

A másodiknál is erre szamitottam és kb egy 2 órás napközbeni alváson kívül semmi bajom nem volt.

2021. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az elsőt megkaptam, de félek a másodiktól, mert nagyon durva oltási reakcióim lettek, mint mikor Covidos voltam novemberben, illetve 3 hónapon keresztül. Azt hittem ott pusztulok meg, de lehet azért mert már egyszer átestem a Covidon?
2021. máj. 22. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Persze. Neked az első oltás olyan volt mint másnak a második. Én is novemberben estem át rajta
2021. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Jannsent kaptam, így nem tudok nyilatkozni. Az egy szem oltás után is kidőltem. Az Astrás és Szputnyikos ismerőseim az első után voltak csak betegek, a Pfizeresek inkább a második után. De ez csak a házi kutatásom eredménye, szerinten egyénenként változik ez.
2021. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm, akkor ez most megnyugvás.


#7 Igen, gondolom azért emberfüggő is a dolog.

2021. máj. 22. 13:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szputnyiknál a második után szoktak jobban kidőlni, ott egyébként a két vakcinában más-más anyagot adnak be. Az Astránál mindkétszer ugyanazt adják, ezért ott az első szokott durva lenni. Pfizernél nem tudok nyilatkozni, ismerőseim egyelőre csak az elsőt kapták belőle.


Van, aki viszont egyiket sem érzi meg. Egyénfüggő.

2021. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akiket ismerek azok Astrabol es Szputnyikbol jellemzoen az első után voltak rosszabbul, a többi oltás esetén a másodiktól
2021. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!