Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vélemények covid oltásról...

Vélemények covid oltásról várandósan?

Figyelt kérdés
Olyan kismamákat kérdeznék, akik már megkapták a covid oltást(Pfizer, moderna). Mik a tapasztalataitok? Voltak tüneteitek? Esetleg olyan aki már szült is azóta, hogy megkapta, bármi negatív hatás?

2021. máj. 27. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

A negatív hatás nem mostanában tapasztalható!

Nehéz jó döntést hozni! Megoszlik a vélemény. Bibliai prófétai teljesedik, "Jaj azokban a napokban a szoptatós és terhes anyáknak."

Legjobbakat kívánom! Jó egészséget!

2021. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Amikor elkezdték az oltásokat, akkor nem javasolták a terheseknek., Nem véletlenül.
2021. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Mindkét oltás után 2 napig fájt a karom.
2021. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Semmiképpen sem javasolt. A vetélés esélye rendkívül magas. De magzati károsodást is okozhat.
2021. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Nekem a terhes ismerőseim akik beoltották magukat mind vagy megszültek idő előtt, vagy elvetéltek.
2021. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Amikor elkezdték az oltásokat, akkor még nálunk úgy gondolták, hogy jobb lesz a terheseket kihagyni, mert velük nem készültek vizsgálatok. De pl. az USA-ban simán oltották őket kezdettől. Aztán mikor a tavaszi járványhullámban több kismama kórházba került meg meghalt a koronavírus miatt, és addigra az USA-ban is már elég sok kismamát beoltottak gond nélkül, úgy döntöttek itt is, hogy mégis okosabb lenne beoltani őket.


Amúgy ez is volt a várható, mivel az oltás hatásmechanizmusa ismert, nem is jut be maga az oltóanyag a magzatba, csak az ellenanyag, amit a szervezet generál. Ez meg ugyanolyan, mint amit a betegség során termel a szervezet az igazi vírus legyőzésére, és ettől se lesz baja a babának (csak az anyai láztól, oxigénhiánytól stb.)


Engem még húsvét előtt oltottak be, akkor 14 hetes voltam, és egy kicsi karfájáson, levertségen kívül más bajom nem lett. A másodikat még nem kaptam meg, mert akkor még úgy volt, hogy csak szülés után lehet, azóta pedig nem jártam utána, hogy hol kéne jelentkeznem.

2021. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért is tettem fel a kérdést, mert akárhol kerestem tapasztalatokat, sehol nem találtam. Pedig nyilván a döntéshozatalban segítene, ha az ember tudna az esetleges hátulütőkről.. Nyilván én is hallottam vetéléses, koraszüléses történeteket, amit nem tudok eldonteni, hogy csak szóbeszéd vagy valósak e, és hogy biztosan az oltás okozta őket, vagy nélküle is baj lett volna. Ezért is érdekelne, hogy akinek ilyen jellegű negativ története van, neki megállapítottan az oltás miatt történt?
2021. máj. 28. 08:08
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem elég nehéz lenne megállapítani egy adott esetről, hogy az oltás miatt lett-e baja. Mondjuk abban az esetben lehet, ha belázasodik utána, nem vesz be lázcsillapítót és elmegy a baba (persze ilyenkor is inkább az a gond, hogy nem vette be az amúgy megengedett gyógyszert).


Sajnos én se láttam a hivatalos cikket, de több helyen is írták, hogy az USA-ban az oltott anyák babái körében nem nőtt a fejlődési rendellenességek száma. Gondolom ha ott ezt nézték, akkor biztos nézték a vetéléseket stb. is. Márpedig ha ugyanolyan arányban vetélnek az oltott és oltatlan anyák, akkor azok a vetélések tuti nem az oltástól vannak. Sőt, az se lepne meg, ha az oltottak körében kicsit alacsonyabb lenne az arány, mivel sajnos a fertőzés is okozhat vetélést, már csak a magas és nehezebben csillapítható láz miatt is.

2021. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Azért ha az oltás után két nappal elvetél egy kismama, akinek korábban semmi baja sem volt, ott elég nehéz letagadni, hogy az oltástól történt, mégha ezt minden igyekezettel próbálják is tagadni az orvosok.
2021. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Jelenleg a hatalom és az orvostársadalom minden erővel azon van, hogy propagálja az oltásokat és eltussolja az oltások mellékhatásait. Több egészségügyis ismerősöm is van, a korházakban már több az oltott covidos mint az oltatlan. A mellékhatásokról pedig egyszerűen nem szabad beszélniük. Ne az manipulatív újságokból tájékozódj, amik mindenáron azt akarják hogy rettegj a covidtól, hanem személyes forrásokból. Most mindenki a covidról beszél, persze hogy feltűnik, ha valaki beteg lesz tőle, de korábban is lettünk betegek, csak nem ez nem volt így téma, ezért nem tűnt fel. Egy fiatal nő esetében igen minimális az esélye, hogy bármi komolyabb baja legyen a covidtól, viszont az oltást ha felveszed, azt már nem tudod kiszedni, ha kiderül, mégis gondot okoz hosszútávon. Ezek kísérleti vakcinák, nincsenek hosszútávú tapasztalatok, és amik vannak, azokat is manipulálják. A te esetedben semmi értelme oltani, úgy meg különösen nem, hogy az akár veszélyt is jelethet a gyerekre.

Ha netán oltakozol és rendellenességgel születik, vagy a koraszülés miatt maradandó baja lesz, hogy fogsz szembenézni vele és magaddal, hogy bedőltél egy propagandának, ahelyett hogy a gyereked egészségét tartottad volna szem előtt?

2021. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!