Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egyoldali mandulamegnagyobbodá...

Egyoldali mandulamegnagyobbodás, mi az oka? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mint az a kérdésből is látszik, ez egyik mandulám nagyobb, be van dagadva. Az egész kb. 2 és fél hónapja kezdődött amikor arra lettem figyelmes, hogy gyakran kapar a torkom, és ekkor még nem néztem rá, hogy be van-e dagadva, és nem is foglalkoztam vele annyira. Ezután kb. másfél hónapja komolyabbak lettek a tünetek, bepirult az egész torkom és a bal mandulám iszonyatosan bedagadt, érezhetően fájdalmassá vált, egyértelműen gyulladás jelent meg. Emellett a fájdalom a bal fülembe is kisugárzott, a közérzetem is rossz volt, viszont nem volt lázam. Ezt követően eléggé ostoba voltam, ugyanis úgy voltam vele majd én helyre hozzam itthon, próbálkoztam is, de végül 2 hét után elmentem orvoshoz. Vettek mintát a mandulámból, és voltam vérvételen. Eltelt egy hét, utána megjöttek az eredmények a vérképem rendben volt, a mintából pedig két baktériumot is sikerült kimutatni: Streptococcus, Staphylococcus. Ezekre szedtem egy hétig antibiotikumot, a kúra végére jelentősen javult az állapotom, a kúra végeztével az iskolába is visszatértem. És azóta eltelt még 2 hét, ha jól számolok és akkor érünk a mostani állapotomhoz, ami a következő: a bal oldali mandulám még mindig be van dagadva egy kicsit, alapesetben már nem fáj, néha ha maszkban vagyok egy kicsit beszúr, illetve evésnél kellemetlen. Lenne egy pár kérdésem, mivel a neten nem nagyon találtam hasonló esetet. Elsősorban mitől van ez az egyoldali mandulamegnagyobbodás? Mikor múlik el, vagy mit lehet tenni? Illetve lehet-e így sportolni? És még azt tenném hozzá, hogy az elmúlt 2 hónapban a beszédet és a hangos nevetés visszafogtam, hogy ne térjen vissza a fájdalom. Elkezdhetek újra normálisan beszélni, egyáltalán gondot okoz?

2021. máj. 27. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
ne vetesd ki, sós vizes öblögetés
2021. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Látatlanban nem lehet tudni.Ha be van gyulladva,gargalizálj kamillával.Szerintem nincs jelentősége,hogy nagyobb az egyik.Azért nem kell kivetetni.

Nekem is nagyok a manduláim,nálam is nagyobb az egyik.Többször voltam gégészeten torokfájás miatt,de soha nem mondták,hogy baj lenne a manduláimmal vagy a méretével.Nekem ilyen:


[link]

2021. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azóta mi lett? Nekem is feldagadt a bal nagyon fájt fülem is. Doki adott antibiotikumot fájdalom elmúlt kisebb is lett de még mindig nagyobb. Most kaptam másik antibiotikum. Be vagyok tojva.
2023. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!