Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » O- ás vércsoportúak és COVID-...

O- ás vércsoportúak és COVID- 19 találkozása. Mik az eddigi tapasztalatok, más 0- ást is valahogy kikerülte ez a fránya vírus vagy nekem volt eddig szerencsém annak ellenére, hogy több ismerősöm elkapta és sajnos volt, aki kórházba is került?

Figyelt kérdés
Azóta már megkaptam mindkét oltásom is, de még van pár nap a teljes védettségig. Nem tudom, hogy van- e valahol komolyabb kutatás a 0- ás vércsoportúak és COVID-19 fertőzöttségről, de kíváncsi lennék egy ilyen kutatásra, személyes tapasztalatokra, mivel én is 0- ás vércsoportú vagyok.

2021. máj. 29. 05:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nulla pozitív a vércsoportom.

Múlt hónapban kértem egy vérvételt, amiből kiderül, hogy átestem-e a Covidon. Igen, bőségesen van antitest. Viszont sejtelmem sincs, hogy mikor estem át rajta, mert semmilyen tünetem nem volt.

A lányommal ugyanez helyzet.

A kisfiam túl kicsi, hogy nyomós ok nélkül kínozzuk a vérvétellel, így nála nem tudni.

A férjem szintén nullás. Vérvétel alapján ő eddig el se kapta. Ami ugye elég érdekes, ha mi meg igen. A doki erre azt mondta, hogy ő az, aki el se fogja kapni, olyan ellenálló a szervezete.

2021. máj. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg 0-ás a vércsoportom (pontosabban 0RH negatív).

Tudomásom szerint nem kaptam el (pedig gyenge az immunrendszerem),vagy ha mégis,nem vettem észre.

Náthás voltam tavaly ősszel,idén tavasszal,de ez minden.

Már az első oltást megkaptam,hétfőn kapom a másodikat.

2021. máj. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Egy fb beszelgetesben eleg vegyesen jeleztek, nem tunt ugy, higy van osszefugges. Tobb tucat emver valaszolt
2021. máj. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

0-ás,vagyok. Nem voltam beteg. Nem tudom, hogy átestem-e rajta. Sosem vagyok beteg. Nem is érdekel a kovid különösebben. Kézfertőtlenítőt nem használok soha, maszkot nem nagyon hordtam, csak ahová nem engednek be nélküle. A családban volt kovidos, 1 napig tartott, vagy 2 talán.

50F

2021. máj. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

0-ás vércsoportom van, aki betanított kollégám a betanításom hetén pénteken pozitív lett, elmentem tesztre negatív.


Utána a párom lett pozitív, akivel együtt élek, megint elmentem tesztre, negatív.


Elmentem IGG tesztre, ellenanyag nincsen a szervezetemben.

2021. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Férjem és egyik kollégája is 0 vércsoportú, kórházi dolgozók, még nem kapták el. Én B-s vagyok, én sem. A férjem és én csináltunk gyógyszertári antitest tesztet, negatív lett. Voltak körülöttünk fertőzöttek.
2021. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

0-ás vagyok én is, azt hittem elkaptam, mert márciusban volt elég erős tüdőgyulladás gyanús 2-3 napom, de alapvetően szinte sosem vagyok beteg (orvoshoz is max 3-5 évente szoktam menni, kivéve az üzemorvosi vizsgálatot persze, mert az kötelező). Rendszeresen járok futni, az a pár nap kivételével voltam továbbra is. :D

Voltam május elején teszteltetni ellenanyag szintet, de nem találtak (pontosabban ugye úgy van fogalmazva, hogy nincs kimutatható mennyiség). Szóval ha covid is volt akkor max ennyiben jelentkezett és nagyon rövid ideig - de lehet csak egy mezei tüdőgyulladás.

2021. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is nullás és tünetmentesen ment át rajtam. Azt mondják, hogy a nullás vércsoportúaknak sokkal kevésbé veszélyes.
2021. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
0RH negatív vagyok, elkaptam tavaly novemberben, igazából gyorsan kihevertem, 3-4 nap alatt, viszont a posztcovid tünetek utána hónapokig kínoztak. Az szar volt. Faterom 0 pozitív, el sem kapta sem tőlem sem a barátnőjétől, pedig a barátnője kórházban dolgozik és onnan hozta haza, úgy, hogy én elkaptam.
2021. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 sisiwrc ***** válasza:
86%
A feleségem is 0 ás 43 napig volt lélegeztetögépen szerencsére tull élte én is 0 vagyok semmi bajom nem volt
2021. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!