Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ősztől újra lesz...

Szerintetek ősztől újra lesz korona vírus vagy van remény, hogy vége legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon reménykedek, mert félek, hogy elkapom és sajnos én nem oltakozhatok, betegségem miatt.

Már ez a 2 év is rengeteg aggódással járt nekem és végre szeretnék egy kicsit megnyugodni.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2021. máj. 29. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Azt nem hiszem, hogy ősszel sehol világon nem lesz mér koronavírus. Márpedig ha van, akkor bármikor be lehet ide hurcolni, nagy a turizmus. Talán akkora járvány nem lesz Magyarországon, mint az elmúlt hónapokban. De Angliában már a friss fertőzöttek többsége indiai mutánsos, szóval látszik, hogy tud terjedni, pedig ott nagyobb az átoltottság. Tehát ha nem fog növekedni az átoltottság Magyarországon, itt is lehet újabb járvány.


Amúgy nekem is volt ismerősöm, akinek először azt mondta egy orvos, hogy inkább ne oltsa magát a betegsége miatt, aztán egy másik azt mondta, hogy miért ne. Be lett oltva kétszer, azóta is kutya baja. Próbálj több orvossal beszélni. Addig is kerüld az oltatlanokat.

2021. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem igen,lesz.

Mondjuk nekem furcsa,hogy az indiai mutáns még nem robbant be.

Meg kíváncsi vagyok,mit "kezdenek" a nyári szezonnal,mert a vendéglátásnak meg a turizmusak most pörögnie kéne.

2021. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Anyam orvos, szerinte ezzel most igy le is cseng valoszinuleg.
2021. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
(nalunk)
2021. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Írhatunk véleményeket, de nem hinném, hogy egyetlen olyan ember is idetévedne a kérdésedhez, akinek ez szakmája és ért hozzá és ér valamit is a szava, van mögötte szaktudás, tapasztalat stb.

Az én véleményem az, hogy eztán ezzel a vírussal együtt kell élnünk és simán együtt lehet, azaz bizonyos időközönként be kell oltani magunkat, ha beakarjuk oltani magunkat, ugyanúgy, mint pl. az influenza elleni oltás, amit évente kell ismételni. Halkan megjegyzem, hogy abból is van sokfajta oltás, és a legjobb esetben is "csak" 70%-os védettséget tud produkálni! Ami változni fog, az a hisztéria, az megfog szűnni. Természetesen a híroldalak, a híradók minden évben be fognak számolni arról, hogy van megbetegedés ill. arról is, hogy mennyi, de nem lesz ez a jövőben, hogy emiatt kijárási korlátozás, vendéglátó helyek/üzletek bezárása, kötelező maszkviselés stb. 10 millióan vagyunk az országban, azon kevés országok közé tartozunk, akik nem mutatnak valós képet a megbetegedések számában, de azon kevés országok közé tartozunk, akik valós képet mutatnak a megbetegedésből származó tünetek jelentkezésében, ugyanis nálunk jellemzően azon végeztek el tesztet (jellemzően...!) akik produkáltak tüneteket és eszerint a lakosság 8%-ánál jelentkeztek tünetek a megbetegedés miatt, ha ebből levonjuk a munkájuk miatt állandó tesztelés alatt állókat, akkor (véleményem szerint!) ez a szám kb. 5-6% körül van! A Föld lakosságának kb. a 2.2%-a fertőződött meg ezzel a betegséggel, ez már változó, mert valahol csak úgy szórták a teszteket, valahol jellemzően annál regisztrálták a megbetegedést, aki tüneteket produkált. 2.2%!!! 2.2%! Akkor szerintem jogosan írtam azt, hogy ez egy hisztéria!

Ez csak egy vélemény, nincs mögötte semmi... közöm nincs ehhez a szakterülethez! Az valóban szomorú, hogy ebben meghalt 3.5 millió ember jelenleg a világon, és tényleg para, ha olyan eü-i állapotban vagy, hogy veszélyt jelenthet rád, de a fertőzötteknek a 2%-a halt meg! Lényegesen többen haltak bele, mint amennyiben belehalnak 1 évben az influenzába, azaz szerintem a kettőt nem szabad még csak egy lapon sem említeni és egyedül talán ez adhat okot arra, hogy óvatosabbak legyünk és bizonyára ez az óvatosság hozzájárult ahhoz, hogy mindössze ennyi ember betegedett csak meg! Összegezve a lakosságnak kicsit több, mint a 2%-a produkált tüneteket és ennek a 2%-nak a 2%-a halt bele!

Ez hiába egyéni döntés, hogy beoltod magad, attól még ez közösségi kötelességnek kellene lennie, csak a kötelező dolgokat nem szeretjük és kötelezővé tenni oltást a mai világban nem lehet, mert mindenkinek egyet ér a szava és hangzavar van. Mindenki osztja a véleményét ezerrel, és Te is ezt kéred tőlünk, írnak mindent az ég egy adta világon, ami közül még a legjobb az, hogy csak víz van benne, a legrosszabb meg az, hogy chip, hogy meddőséget okoz, (rápörögtek a Szolgálólány meséjére) stb. Pedig itt van a Te eseted is, példa arra, hogy közösségi kötelesség, hisz Te nem oltakozhatsz, én viszont beolthatom magam, és ha mindannyian megtesszük, akkor Te is védett vagy! Ezt felkellene tudni fogni, és a statisztikák azt mutatják, hogy az intelligensebb réteg ezt fel is fogja, nagyobb a hajlandóság az oltakozásra.

2021. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Persze hogy lesz. Ez politikai ügy.
2021. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat.

Bárcsak egy álom lenne ez az egész.

2021. máj. 30. 00:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne ilyen jo a technika, mar lehet 10szer ennyien meghaltak volna. Hallottatok hogy sok helyen tomegesen kell a halottakat eltemetni, a szomszedainktol a vilag masik feleig. :/
2021. máj. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!