Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 1. Kérdésem: A kovid elején...

Unicum16 kérdése:

1. Kérdésem: A kovid elején szerintem én átestem a víruson és azt szereteném megtudni, hogy a gyorsteszt kimutatná-e azt, hogy valóban átestem a víruson?

Figyelt kérdés
2.Kérdésem: Ha megveszem a gyorstesztet akkor azt otthon magamnak kell megcsinálni vagy háziorvos végzi el?

2021. jún. 4. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Szia az otthoni teszt csak arra jó hogy jelenleg fertözött vagy e. Antigén tesztett klinikák végeznek. De ha az elején estél át,akkor már nincs anti tested valszeg.
2021. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

1-es nem írta jól, pont hogy azt mutatja ki, hogy régebben átestél-e. Gondolom antitest gyorstesztre gondoltál, ujjbegyből vett vérből.

Nekem negatív lett a gyógyszertárban kapható gyorsteszt (otthon kell magadnak csinálni), de nem hittem el, mert férjemnek néztek rendes tesztet, ami nagyon pozitív lett. Így elmentem egy laboros tesztre, ami épp, hogy pozitív lett. Szóval ha erősen pozitív, azt biztos kimutatja, de nekem határérték felett volt nem sokkal, azt már nem mutatta ki.

2021. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem fogja kimutatni. Én is a legelején eshettem át. Laborban csináltattam tesztet, ami nagyon kicsivel volt 0 fölött, szóval negatív. Ennyi idő elteltével már nem nagyon mutatható ki antitest, gyógyszertárival meg gyakorlatilag kizárt.

A másik, hogy azt kártyához se fogadják el, pedig gondolom, az is jól jönne, hiszen ha oltott lennél, akkor azt mutatná ki, tök mindegy, hogy átestél-e már, oltottan azt már nem tudnád meg.

2021. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi idő elteltével inkább az oltás lenne ajánlott, ha jól fogom fel a dolgokat :)
2021. jún. 4. 19:40
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Az oltás teljesen felesleges az esetedben. A gond az, hogy az antitest tesztek csak egyféle védettséget igazolnak, de nem csak ez az egy van, tehát rengetegen vannak, akiknek alacsony az antitest száma, de nem tudnak megfertőződni, tehát akár az is lehet, hogy védettebbek, mint az oltottak.
2021. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Van már T sejtes vizsgálat is, igaz horror áron a WhiteLab-nál (45 ezer) nagyon gondolkozom rajta, mert szerintem én is az elején estem át rajta, tavaly február közepén.

Január- februárban rengeteg ügyintézés volt, felújítás miatt az Ikea-Obi-Praktiker szentháromság bejárása folyamatosan, plusz mesteremberek stb. Hozzátenném Ikeában külföldi, főleg ázsiaiak voltak.


Pénteki nap kezdtem rosszul érezni magam délutánra már nagyon fáradt voltam, nagyon fájt a torkom, hőemelkedés (azt hittem láz, mert akkor szoktam ilyen ramatyul lenni), hazajöttem, befeküdtem az ágyba, másnap felkelni se bírtam csak a wc-re, de "csak" hőemelkedés" 37,5-7 volt, közben úgy éreztem magam, mint akit agyonütöttek, máskor az influenzánál szokott ez lenni, csak ott 38,5-39 fokos lázam va (ezért nem gondolom, hogy ez influenza volt, mert akkor nekem lázam van konkrétan és nem ilyenek a tünetek). Szombaton elkezdtem tüsszögni, elkezdett folyni az orrom, vasárnap a köhögés is megérkezett, hétfőre már úgy köhögtem, éjszaka is, hogy öröm volt hallgatni (biztos díjazták szegény szomszédok).


Kedden, szerdán ugyanúgy sz.rul voltam, csütörtök délutánra már kicsit jobban voltam, ezért pénteken be is mentem melózni, ahol a többiek mondták, hogy úristen, de rosszul nézek ki, nem vagyok még beteg? Délutánra már nem éreztem jól magam, hazavánszorogtam, még mindig hőemelkedés, ugató köhögés vissza, (konkrétan buszról le kellett szállnom, úgy köhögtem, inkább gyalogoltam). Hétvégén megint pihi.

Hétfőn meló, elvoltam, köhögés még néha, ha száraz volt a levegő. Kedd elvoltam, nem éreztem rosszul magam. Szerdán megint nem éreztem jól magam, megmérem délután már megint hőemelkedés 37,3, ez tartott még 2 napig, aztán elvágták. Ilyen beteg nagyon rég voltam, pedig a tünetek nem voltak egy hűha, és mégis mint akin átment az úthenger.

2021. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hozzáteszem, hogy következő hónapban a vérzésem is fura volt, két menstruáció között megjött (ami soha életemben nem volt még), elmentem dokihoz, amikor már nem volt karantén és semmit nem talált (lekopogom azóta se volt ilyen), most meg sorra olvasom, hogy covid tünet ez is (oltás után is van).
2021. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azóta lekopogom nem kaptam el (tavaly áprilisban volt egy 2-3 napos szaglásvesztésem, amikor a macska halas tápját se éreztem), sokat voltam home office-ban, de amikor bejártam bkv-val tettem, illetve tavaly nyáron maszk nélkül dolgoztunk az irodában amikor jobb volt a helyzet, rendezvény júniusban, július-augusztus maszk nélkül, mert azt hitte a cég, hogy minden oké, nincs már vírus üljünk csak együtt bent, aztán ugye szeptembertől kezdődött előről.
2021. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Csak megemlítem, hogy valószínű már 2019 nyarán jelen volt itthon a vírus. Kamu lehet, hogy Wuhanban novemberben terjedt el, 2019 ősszel szokatlanul sokan köhögtek fulladva Budapesten.
2021. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, 19 elején már betegek voltak rokonok, furcsa, sosem látott tünetekkel.


Kérdező: nem fogja kimutatni. 2 hónapig mutatja csak ki, próbáltuk.

2021. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!