Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 8. osztály után van még...

8. osztály után van még kötelező védőoltás?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs
2010. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van

mi kaptunk még gimiben,olyat aminek x nap után be kellett pirosodnia.

Asszem elsőben.

2010. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 3.as leszek de még nem kaptam.
2010. aug. 25. 09:39
 4/9 anonim ***** válasza:
én 8. óta semmilyen oltást nem kaptam és vérvételen sem voltam a legutolsó kötelező óta. (az is valamikor általánosban volt..) 8. után már semmi ilyesmi nincs. 19L
2010. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. aug. 25. 10:07
 6/9 anonim válasza:

Jellemzően nincs. De például ÁNTSZ elrendelhet kötelező védőoltás. Akár korosztályosan, akár területileg vagy más veszélyeztetettségkörben. Valószínűleg a második válaszadó is ilyent kapott. Ami az elpirosodásból következően is, nagy valószínűséggel TBC védettséget ellenőrző kontrolloltás volt.

Könnyen lehet, hogy Borsod vagy van már ilyen, vagy lesz a közel jövőben. A járvány miatt.

2010. szept. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Jellemzően nincs. De például ÁNTSZ elrendelhet kötelező védőoltás. Akár korosztályosan, akár területileg vagy más veszélyeztetettségkörben. Valószínűleg a második válaszadó is ilyent kapott. Ami az elpirosodásból következően is, nagy valószínűséggel TBC védettséget ellenőrző kontrolloltás volt.

Könnyen lehet, hogy Borsod megyében vagy van már ilyen, vagy lesz a közel jövőben. A járvány miatt.

2010. szept. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én irtam h kaptunk 8. után is.

ez 96 környékén volt és Komárom megye.

2010. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Rákerestem, de nem találtam mi lehet a pontos oka 1996-os oltásnak.

Komárom megye szintén határmegye.

Amúgy nem lenne meg lepő, ha Szlovákiában lett volna valami járvány. És az Komárom megyét jobban érintette volna, akár mint Pest Megyét. Ami a szintén Komárom megyei, de Pest megyéhez közelebbi Esztergomi híd nélkül jóval védettebb volt még akkor ebből az irányból.

2010. szept. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!