Ez dysmorphic RBC?

Figyelt kérdés

Ha van itt szakértő csak attól kérdezem!, -hogy ez dys. RBC?


Mikroszkóppal megnéztem a vizeletem, mert eléggé sötét és vannak emésztési problémáim is, ami autoimmun eredetű lehet. Gondoltam Hisztamin intoleranciára, autoimmun májbetegségre, Berger kór, Behcet stb... Majd valamikor megyek vérvételre. 2019-ben az APTI enyhén megnyúlt volt 47.3sec. Neutrofi magasabb 76%, Eozinofil 1%, Limfocita 16%, -az abszolut értékeknél ok, C4 is eléggé lent, de még ok 0,13g/l, ANA screen, reumafaktor rendben, 2017-ben GPT 42.1U/L, Éhomi vércuk 6.49mmol/L, Reggeli után ok 5.78mmol/l, Ultrahang rendben.

A bőrgyógyászom egy lábsérülésem kapcsán és a magas APTI és a Raynaud féle tünet miatt továbbküldött hematológiára. Hematológián még nem jártam.

Azóta a lábamat már helyrehoztam, de ételektől függően szokott fájni. Gondoltam arra is, hogy a röntgen is ártott neki, mert később gyulladt be, de az a sarkantyú miatt is lehet. Most sem túl szépek az erek, a másik lábamon ok.


Esetleg milyen vérvételt javasolsz? Nem szívesen mennék kórház felé a Covid miatt, de privát vérvételre lehet, hogy elmennék. Már jó sokat összeválogattam, nyilván teljes vizelet vizsgálatot is.


Kép az alábbi linken. 5 óra felé kell keresni, ott jól látható, de valószínűleg máshol is van. Azért elég jellegzetes kinézetűek, nem igazán hasonlítható szennyeződéshez egy RBC. Apámat is megkérdeztem egy referencia képet is mutatva és szerinte is az. Tegnap székletet is vizsgáltam, de azt majd egy másik kérdésben. Láttam benne valami fura kinézetűt, mintha élőlény lenne.


[link]



2021. jún. 9. 13:39
 1/2 A kérdező kommentje:

Feltettem a bélparazita kérdést is.


Még némi kiegészítés ide. Vannak ilyen barna pigmentpöttyök is szerte a testemen, még a fütyimen is egy. Egy angol fórumon egy lány számolt be hasonló pöttyökről, akinek Behcet kórja van. Régebben nekem is voltak gyakran szájsebek, még a nemi szervnél is kisebesedés, de aztán fogkrémet cseréltem, szappant és már csak a szájseb jön vissza nagyon ritkán, de csak a nyelvemen. Ilyenkor a bélrendszerem is összeomlik. Ja és általában teliholdkor és újholdkor szokott összeomlani.

Még egy másik bőrtünet is van, Cherry angioma féleség. Ez a felső testen leginkább és több is van, aprók 1-2-3mm. A kezemen nagyon halvány tűhegy nagyságú van. Ezek már régebb óta lehetnek, de pigmentpöttyök kb. 5 éve gyűlnek.

Ja és a lábamon van körömgomba, leginkább a balon. Már 2 szerrel is kenegettem, majd visszatérek az ecetre, az volt a leghatékonyabb régebben is. Csak a körülöttem élők idegbajt kapnak a szagától. :XD Talán a Lapacho teát is bevetem, az kiűzi bélparazitát is, ha van.

2021. jún. 10. 12:52
 2/2 A kérdező kommentje:

Még egy kis kiegészítés:

Szem pirosság is szokott lenni, bizonyos ételek után.

Egyébként ügyelek, hogy gluténmentesen, hisztaminszegényen, fruktózmentesen, zsírszegényen étkezzem.

Vegetáriánus vagyok, így szinte tökéletesen működik a bélrendszerem.

2021. jún. 10. 14:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!