Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez mi? Kullancs vagy valami más?

Ez mi? Kullancs vagy valami más?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jún. 16. 01:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ez bizony kullancs. Csipesszel fogd meg ott ahol kapcsolódik a bőrhöz, és egy erős, határozott mozdulattal tépd ki. Minél előbb el kell távolítani.
2021. jún. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
Hagyd hogy megszívja magát majd engedd szabadon a vadonban.
2021. jún. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát nem sikerült szakszerűen :( , amennyire érzékeltem, nem öklendezett semmit belém, de a teste kicsit szétnyomódott, feje vagy szájszerve vagy valamije bent maradt, ilyen most : [link]
2021. jún. 16. 02:15
 4/23 anonim ***** válasza:
29%
Én szóltam hogy ne bántsd. Holnap elmégy letesztelni magad lyme kórra
2021. jún. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként meg nem kitépjük hanem óra járásával ellenben tekered és húzod közben.
2021. jún. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

hol szerezted?

amúgy egyértelműan az.

2021. jún. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
A fejet majd kilöki a bőr
2021. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 krwkco ***** válasza:
78%

"amennyire érzékeltem, nem öklendezett semmit belém, de a teste kicsit szétnyomódott, feje vagy szájszerve vagy valamije bent maradt"

Ha nem nyomtad össze a potrohát (vagyis a testét), akkor jól vetted ki. A feje nem számít, az majd kilökődik. Abban nincs Lyme baktérium, vagy agyhártya gyulladást okozó vírus.

Figyeld, hogy 4.-5. naptól kezdően keletkezik-e táguló körös pirosodás. De sajnos, anélkül is lehet Lyme fertőzés. Jelentkezhetsz Lyme tesztre, de nem fognek azonnal hívni, mert az immunrendszer által termelt ellenanyagot nézik. Annak pedig kell néhány hét.

Az esetleges agyhártyagyulladás ellen nincs már intézkedés. De ha volt is ilyen fertőzés, az emberek többségénél csak náthaszerű tüneteket okoz.

2021. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 krwkco ***** válasza:
93%
És ha nem dobtad ki a kullancsot, azon is lehet valami vizsgálatot végezni. Régen be lehetett valahova küldeni, de halványan úgy emlékszem, hogy mintha most már nem foglalkoznának ezzel.
2021. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
feje bennmaradt 1 hét és kidolgozza
2021. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!