Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van abban kifogásolható, ha...

Van abban kifogásolható, ha valaki ezentúl náthaszezonban hordaná a maszkot?

Figyelt kérdés
Amíg hordani kellett, jóval ritkábban és enyhébben voltam náthás. A KN95/FFP2 maszkokat hordtam, többek között azért, mert az illeszkedése miatt kevésbé párásodott a szemüvegem.

2021. júl. 7. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem eddig is alapvetőnek kellett volna lenni, hogy hordja, aki beteg; és óvatosságból hordja, aki el akar kerülni valamit
2021. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Én influenza szezonban fogom hordani és nem érdekel ki hogy néz.
2021. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Azt csinálsz, amit akarsz.


Én eddig se hordtam, ezután se fogok. Soha nem is vagyok beteg, eddig se voltam az. Maszk nélkül is lehet élni egészségesen, és betegség nélkül, nekem sikerült. Másnak is sikerülne, ha napi szinten tenne saját testi és lelki egészségéért. De hát ez nem az egyszerűbbik út, mint az, hogy a szádat elfeded egy maszkkal.

2021. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
jár a keksz, hármaska.
2021. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Az embereket ismerve kinevethetnek, de én ettől függetlenül jó ötletnek tartom. Elég szar, mikor mindenki a pofádba liheg/köhög/tüsszög és osszefertozik egymást az emberek. Én is fogom hordani.
2021. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

A gyerekek és az idősek védelme érdekében lehet, hogy amúgy is érdemes lenne hordania, mindenkinek, aki beteg.


Meg leállhatnánk azzal, hogy az összes beteg ember bejár dolgozni.

2021. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Tényleg rossz gyakorlat, hogy náthásan bejárnak dolgozni az emberek.


Viszont erről a munkáltatók is vastagon tehetnek minden szempontból!


Például nálunk új home office szabályzat: havi 8, heti maximum 3.

Feltette valaki a kérdést, hogy enyhe nátha esetén összevonható-e? Amikor az ember simán tudna dolgozni, csak nem akar bemenni fertőzni.

Válasz: NEM.


No comment.


Nálam például sosincs levertség, fáradékonyság, rossz általános közérzet náthakor, sőt, amióta gyógyszert szedek rá, a váladékosság is elviselhető mértékű. Emlékszem, kisgyerekként minden betegségnél első kérdésem volt, hogy ugye nem kell vele feküdnöm, mert annyira nem kívánta a szervezetem a pihenést.


De nem összevonható a home office ilyen esetben. Ok.



Ez csak egy példa, tudom, máshol meg rossz szemmel nézik a táppénzt.

2021. júl. 7. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Érdekességképp több ázsiai országban, pl japánban teljesen természetes volt, hogy néhány ember maszkot hord a boltban.

Például aki tudja, hogy valamilyen nagyavajája van, vagy csökkenteni szeretné az esélyét, hogy elkapjon valamit, mert veszélyeztetett az ugyan úgy hordta. Szerintem ez a szokás részben itt marad köztünk.

Nem ártott volna eddig sem, hogy ha valaki göthösen is megy dolgozni, akkor legalább egy maszkot dobjon az arcára arra a pár napra.

2021. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Ázsiában alap.


Magyar ember egy "nátha" miatt soha nem marad otthon. Gondolom neked is voltak olyan munkatársaid, akik köhögve,szipogva, egész nap orrot fújva mentek be. Ázsiában ilyen nincs.

2021. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Ázsiában a szmog miatt hordják..olvass utána..
2021. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!