Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap kaptam a 2. Pfizer...

Tegnap kaptam a 2. Pfizer oltásom, lehet esély arra, hogy egy nap után már nem jelentkeznek a mellékhatások?

Figyelt kérdés

Az elsőnél nagyon rosszul voltam, napokig tartó migrén, fényérzékenység, rémálmok gyötörtek, viszont most a 2.után kb egy órán át álmos voltam, azóta csak a karom érzékeny egy kicsit, illetve néha olyan mintha nagyon tompa izomlázam lenne random helyeken a testemben (pl vádli, vagy a borda alatti hasizom) és néha gyenge hát/derékfájásom van. Sajnos szorongós vagyok így nem tudom, hogy merjek e megnyugodni, a szívizom gyulladás amit mostanában emlegetnek nagyon aggaszt. Van esély rá, hogy 24 óra után random előjönnek durvább mellékhatások/tünetek? Van valami amivel pl elkerülhetem a szív problémát szóval a 4-5 napot ami alatt állítólag elő jön a baj nem kell halálfélelemben töltenem?

Előre is köszi a válaszokat!

32/N



2021. júl. 7. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

A szívizom gyulladás egy nap alatt biztos, hogy nem alakul ki. Bár erről még nem hallottam. Lehet én vagyok tájékozatlan.

Én aztmondanám,hogy 2 hét után már nem valószínűek mellék hatások.

2021. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

“… a szívizom gyulladás amit mostanában emlegetnek nagyon aggaszt.”


Kábé egymillióból egy esetben volt ilyen, akkor is fiatal férfiaknál.


Inkább azon aggódj, hogy hazafele menet ne üssön el a villamos, annak kábé ugyanannyi az esélye.

2021. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 köszi a választ, az egy napot a láz, fejfájás és egyéb mellékhatásokra értettem, a másiknak mindenképp több idő kell.


#2 ez teljesen jogos amit írtál, igyekszem észben tartani. A számokat nem tudtam igazából, csak azt, hogy a külföldi média is tele volt vele és megijesztett.

Köszi mindkettőtöknek a választ!

2021. júl. 7. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha súlyos tünetek jönnének elő azok nem 24 óra múlva jelentkeznének hanem sokkal hamarabb szóval megnyugodhatsz
2021. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm a válaszod!
2021. júl. 7. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Első oltásnál nekem a szúrás helye sajgott 1-2 napot. A 2. esetében... ezen a héten szerda reggel kaptam meg. Még ennyi sem volt igazából, inkább olyan fáradékony voltam, ha ez mint tünetnek mondható. De sóginál pl. kijött a hidegrázás, fejfájás. Azért kitartást kívánok!
2021. júl. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!