Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid-19 màsodik pfizer oltàs...

Covid-19 màsodik pfizer oltàs utàni Spike IgG (MCLIA) immunvàlasz eredmènye: 162,5 AU/ml (szeropozitivitàs 10AU/ml felett). Ez az èrtèk mennyire erős vèdettsèget nyújthat?

Figyelt kérdés
Teljesen összekavartak. Mert az első oltàs utàn ELISA tesztet csinàltak ami 1 U/ml felett mutat szeropozitivitàst ès az eredmèny 70,2 U/ml lett, erre talàltam infót ès 12 U/ml felett erős vèdelem van. De a màsodik teszt màs módszer ès erről nem talàltam infót, hogy pontosabban milyen szàm mire utal, hogy mennyire erős vagy gyenge a vèdettsèg. A laboreredmènyen az àll, hogy 10AU/ml felett szeropozitív, bàr mindenhol màshol 50AU/ml felett írjàk, mèg azon a weboldalon is is ahol a teszt kèszült, csak a labor eredmènyen írjàk a 10es szàmot. Valakinek erről van infója?

#Covid-19 #Pfizer oltàs #Antitest mèrès #Vèdettsèg mèrèse
2021. júl. 20. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is 50-est olvastam, hogy az alatt nem megfelelő, ez a "hivatalos" álláspont...ami folyamatosan változik és változó országoktól függően.
2021. júl. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahol én csináltam, ott is 10AU/ml számított pozitívnak és, ha + akkor kapható rá védettségi. Szerintem ez nem egységes. Ha az adott labor pozitívnak értékeli, akkor "védett" és kész.
2021. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
100%
Az AU azt jelenti, hogy önkényesen választott egység. Két különböző mérési módszer vagy két különböző berendezés esetében semmilyen kapcsolat nincs a határértékek között. Csak azzal a határértékkel lehet összehasonlítani az eredményed, amit a mérést végző labor adott.
2021. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erre nincs szerintem egyértelmű válasz, tehát nem lehet megmondani, hogy mi az az érték, amitől ki lehetne jelenteni, hogy védett vagy. Mindenkinek másképp működik az immunrendszere.


Ettől függetlenül, az 50 AU/ml azért lett meghatározva, az én tudomásom szerint, mert tapasztalatok azt mutatják, hogy ez az a szint, ami nagy valószínűséggel tudja jó hatásfokkal semlegesíteni a vírust. De a felső légúti tüneteket (azaz náthaszerű tüneteket) nem fogja megakadályozni az oltás, az Egyesült Királyságban és Izraelben is ez látszik. A lényeg a súlyos, kórházi kezelést igénylő lefolyás megakadályozása.


Viszont összehasonlításképp: nekem ez az érték 11 000 (11 ezer) AU/ml volt a 2. adag Pfizer után két héttel (nem elírás, a laboros kolléga szerint esélyes, hogy voltam már fertőzött korábban, emiatt ennyire magas). A Tiéd tényleg alacsonyabb az enyémmel összevetésben.

2021. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az elèg èrdekes, hogy az első oltàs utàn 20U-80U/ml között szokott lenni Pfizer esetèben a vèdettsègi szint, ebből elèrtem 70,2-t, majdnem a maximumot (12U/ml felett erős vèdelemnek mondható), majd a màsodik oltàs màr gyengèbevvè tett, ha probàlunk abból következtetni, hogy az első oltàs utàni tesztem esetèn min. 1U/ml kell, hogy legyen ahhoz, hogy vèdettnek minősüljek, a màsodik oltàs utàn, màs mèrőszàm esetèn min 50AU/ml ès 162AU/ml lett (igaz a laboreredmènyes papirra az van írva, hogy 10AU/ml felett kell lennie).
2021. júl. 21. 07:38
 6/8 krwkco ***** válasza:

"az első oltàs utàn 20U-80U/ml között szokott lenni Pfizer esetèben a vèdettsègi szint"

Nincs ilyen, hogy "szokott lenni". Melyik labor módszere szerint? Mennyi ott a megadott határérték?

Ha más laboratórium határértékéhez hasonlítod az eredményedet vagy egyáltalán nem írsz mellé határértéket, az olyan mintha azt mondanád:

Ez a tyúk elmaradt a fejlődésben, mert nem éri el a struccok minimális magasságát.

Ez így érthetőbb, mint a 3-as hozzászólásom?

2021. júl. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves Krwkco! Van statisztika, onnan vettem a 20-80U/ml-t erre a mèrtèkegysègre. Az első tesztem az első oltàsom utàn 70,2 U/ml lett es 1 U/ml a hatàrèrtèk ès e fölött szeropozitív, ez elèg erős vèdelmet feltètelez, mert 12U/ml felett van. A màsodik oltàs utàni tesztem pedig tele van kèrdőjelekkel szàmomra. A labor 10AU/ml- hatàrozott meg , hogy e fölött szeropozitív.Tovàbbà arra lettem volna kívàncsi, hogy okè, hogy vèdett vagyok. De mennyire erős vagy nem erős a vèdettsègem.
2021. júl. 21. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Megítélésem szerint a világon semmi értelme a védettségi szint méretésének AKKOR, ha a védettség értékelése LABORONKÉNT változik.

Annak AKKOR és CSAKIS AKKOR van értelme, ha olyan, mint egy vizsga: amit teljesen mindegy, hogy Debrecenben teszel le vagy Miskolcon,Pécsen, Zalaegerszegen, vagy Londonba vagy Stockholmban, hovatovább akár Tokióban, Sydney-ben vagy Los Angelesben,a mért érték egységesen összehasonlítható ugyanúgy egy brazil emberével, mint egy japánéval, vagy egy svéd, vagy egy olasz, vagy egy portugál ember értékével. (A globalitásra és az egységességre célzok.)

2021. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!