Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A repülőgépen kell maszk?

A repülőgépen kell maszk?

Figyelt kérdés
a budapesti reptéren tudom hogy nem kell, de a repcsin már igen?
2021. júl. 20. 11:41
 1/5 Kecskeember ***** válasza:
61%
Igen, valamint egyes országok nem fogadnak el minden maszkot. Például Olaszország esetén csak az orvosi maszkot lehet hordani.
2021. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
84%

#2

"össze leszel zárva 180-220 másik emberrel, akikből ha csak 1 fertőző, te elkaphatod?"

Ez azért nem ilyen egyszerű. Én általában híve vagyok a maszkhordásnak, ha van értelme. De a repülőgépeken a felülről jön a levegő egyéni fúvókákon. Az elszívás alul van. A levegőt HEPA filteren szűrik. A hajtóművekhez kapcsolt szellőzőcsövek folyamatosan nyomják be a kinti levegőt.

Amikor a legjobban tombolt a járvány a fejlett országokban, több tanulmány is vizsgálta, hogy történtek-e fertőzések a repülőgépeken. És rengeteg repülési alkalomból alig találtak ilyet.

Szóval, ha nem kötelező és nagyon félnék, akkor főleg akkor venném fel a maszkot, amikor a motorok még nem járnak és nincs szellőzés. Menet közben nem.

2021. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
63%

Egyébként a kérdésre két válasz van:

- fel kell hívni a légitársaságot mert erre biztosan nem az országok rendelkezései érvényesek

- legyen ott az ffp2 maszk az ingzsebben és majd szólnak, ha fel kell tenni.

2021. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%

Nem szeretném a 3-as válaszoló világképét végelegesn összezavarni, de engem 40 perc alatt fertőzött meg OKTÓBERBEN olyan püaraszt, aki a terem túloldalán ült.

Ennyi kell hozzá.

Azt is értem, hogy ti nem repültök, nincs diplomátok, csak véleményetek olyan dolgokról, amikhez egyébként hülyék vagytok.

De elhihetnétek, a maszk az egyetlen eszköz az emberi ostobaság ellen.

2021. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:
94%

"Nem szeretném a 3-as válaszoló világképét végelegesen összezavarni.."

Köszönöm. Ez nagy gondosságra vall részedről. Mert én folyamatosan amiatt aggódom, hogy egyszer jön valaki és véglegesen összezavarja a világképemet.

"engem 40 perc alatt fertőzött meg OKTÓBERBEN olyan püaraszt, aki a terem túloldalán ült."

Abban megegyezhetünk, hogy a fertőzéshez a vírusnak el kell jutnia a másik emberhez? És hogy a vírus a levegőben utazik aeroszol cseppekbe burkolva? Ahogy leírtam, a repülőkön egészen más a légáramlás, mint egy átlagos szobában. Ezért a fertőzésnek is más a valószínűsége.

2021. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!