Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kiutazhatok horvátba, ha 12...

Kiutazhatok horvátba, ha 12 napja kaptam meg a 2. oltást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 07.28.-án megyek a 2. Pfizer oltásomra és 08.09.-én utazok horvátba. Nem tudom pontosan hogy van, hogy el kell-e telnie a 2 hétnek, hogy meglegyen a teljes védettség és csak úgy engednek ki vagy elég “csak”, ha mindkettő oltást megkaptam... A jogszabályban úgy szerepel, hogy mindkét oltást fel kell venni, de biztosra szeretnék menni, hogy biztosan átléphetem a határt...

Előre is köszönöm:)



2021. júl. 22. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elvileg így csak teszttel, de mi most jöttünk haza és a kutya sem nézett semmit a határon. (Mondjuk mi nem oltakozunk).
2021. júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát remelém nem kell teszt, de még utána járok pontosan, köszönöm:)
2021. júl. 22. 20:09
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Menjél csak, qrva fontos minden áron minden évben "horvátba" menni. Ott nyilván másként süt a nap. Amúgy napról-napra szigorítanak: [link]

Mire 9-e lesz, mindenkinek orrtúrás. Nyilván megéri, hogy egy másik vízben lehessen pancsikolni, egy másik Nap alatt.

2021. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, milyen életed lehet kedves “3-as” hogy próbálsz rosszindulatúan beleszólni a máséba de kívánom, hogy legyél teljesen boldog és ne mással foglalkozz:))Ha megnyugtat, nem “pancsikolás” vagy nyaralás céljából utazom, teljesen más oka van...(ja és nem minden évben járok, ha nem lenne muszáj, nem mennék..)

Tényleg kívánom, hogy legyél boldog, mert a rosszindulat hosszú távon nem tesz jót a lelkednek:)

+1 tanács, sose foglalkozz mással, (főleg ne egy vadidegennel) csak magaddal érdemes;))

Szép estét, napot!:))))

Ja és köszi a cikket, elolvasom:)

2021. júl. 22. 21:16
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Messziről jött ember azt mond, amit akar.

És az is igaz, hogy az ottani tömegben való keveredés - ahogy tavaly is - most is szépen hozzá fog járulni egy újabb hullámhoz. Meg az is, hogy MO-n kialakult egy ilyen, Horváto-ba menni KELL típusú réteg, mert a szomszéd is volt már, nem számít se dugó, se hőség, se árszint, se járvány. Persze, aki önérzetes, mint te, az nem szereti, ha ilyesmivel szembesítik és inkább visszakézből rosszindulatúnak minősítik azokat, akik rávilágítanak erre.

2021. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

“Menjél csak, qva fontos minden áron minden évben “horvátba” menni”

Igazad van, ezt így teljesen odamondani valakinek, akit nagy eséllyel nem ismersz, tényleg nem rosszindulatú, főleg, hogy fogalma sincs miért utazom ki. Egyébként ebben teljesen igazat adok, felelőtlenség még kiutazni nyaralgatni, mikor most csillapodott el a vírus, de mint írtam, ha nem lenne muszáj nem mennék ki, nagyon személyes oka van...

2021. júl. 22. 22:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért ezekkel az esetszámokkal, amik itt vagy Horvátországban vannak, a "járvány van" típusú kijelentések erősen túlzóak. Mondom ezt úgy, hogy be vagyok oltva és nem vagyok vírustagadó pócsalfréd-szektás. Amíg üresek a kórházak, addig nekem ne mondja meg senki, hogy ne menjek nyaralni külföldre, nehogy később-esetleg-talán-hátha-netán lesz egy olyan járványhullám, ami rengeteg halottal és durva kórházi leterheltséggel jár (2020 ősz, 2021 kora tavasz). Alaptalan gondolat az oltások óta, hiszen ahol "berobbant" (ahogyan a média túloz) a negyedik hullám a hozzánk hasonló átoltottságú országokban, ott ez csak a pozitív tesztekben nyilvánul meg. Szeretném jelezni, hogy ha nem utazunk külföldre, attól még külföldi fog ide utazni (lehet nyugodtan menni külföldi fórumoldalakra erről lebeszélni a különböző nációjú turistákat, majd a magyar szállodások/éttermesek bevételkiesését saját zsebből fedezni), ha nem jönnne külföldi, attól még lenne ingázás-nemzetközi áruforgalom (ja az más!, hát a vírus szempontjából baromira nem), tehát negyedik hullám ugyanúgy lenne, néhány héttel elcsúsztatva. Jó lenne időnként a paranoid energiákat azon társadalmi csoportok putyurgatására átcsoportosítani, akik még mindig világszintű gyilkosságnak tartják az oltásokat, azokat, akik meg kivették a részüket a társadalmi felelősségvállalásból egyszerűen békén hagyni és nem pedig feleslegesen generálni a bűntudatot bennük. Vagy akkor a mérleg két oldalán egyenlően nyom a latba az a majdnem 3 millió magyar, aki nem oltatta be magát illetve az a 200 ezer, akinek oltottként "volt pofája" elmenni a tengerhez?
2021. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésre válaszolva kifele kelleni fog teszt (antigén gyorsteszt már 6500 Ft-ért is van), de hazafelé tényleg nem néznek semmit jelenleg.
2021. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja bocs félreolvastam. Második dózissal egyből beutazhatsz. Csak az elsőnél van 22 nap a nyugati vakcináknál. Tehát tudsz akkor szabadon ki is menni.
2021. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
7.-es álláspontját is megértem és a fent írtakét is, mindenki maga dönti elhogy megy-e, vagy sem én nem menném még idén, dr mindkét oldalt megért meg nem is.. Amúgy igen, írtam már emailt és ha megvan a 2. oltás mehetek:) Köszönöm a választ azért!
2021. júl. 23. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!