Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 4+ darab kullancsom van, de a...

4+ darab kullancsom van, de a méretük miatt nem tudom kiszedni őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán szerezhettem 4+ kullancsot, de kb. akkorák, mint egy mákszem, ezért se kullancs-csipesszel, se más kullancskiszedő dologgal nem tudom kiszedni őket. Csak ma reggel vettem észre őket, egyet már kiszedtem, így maradt 4. Bár pontosan nem tudom, hogy mikor kaptam meg őket, de szerintem már lassan egy napja bent vannak.


Mit tegyek? Minél előbb ki kéne szednem őket. Megéri velük elmenni orvoshoz?



2021. aug. 4. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Menj el körzeti orvoshoz
Nem kell az orvos
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, vagy gyógyszertár. Egy készséges gyógyszerész kiszedi, de ugye nem tudod, hogy van e még olyan részen amit nem látsz, így szerintem inkább dokit keress.
2021. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Esetleg levágni a potrohát a fejénél?

A heim pál oldalán említik, de nem mondják el, hogy jó módszer-e?

2021. aug. 4. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha véletlenül belédszakad akkor a szervezet egy idő után kilöki a fejét, de hogy szándékosan... Nem tudom. Viszont a legtöbb gyógyszertárban vannak nagyon speckó kullancskiszedők.
2021. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hellmano ***** válasza:
59%
Én távolítottam már el másnak kullancsot szemöldökcsipesszel. Nem nagy ördöngősség. Nem kell csavargatni, hanem egy határozott mozdulattal kiszedni. (Mondjuk én azt nem értem, hogy egész gyerekkorunkat bozótosban bújkálva, fákon bandázva meg erdőkben töltöttük és egy kullancs nem volt bennem soha sem, pedig nyáron félmeztelenül stb. Mai gyerekeket meg kiviszik egyszer űrruhában sétáltatni és egyből kullancs van bennük nem rád céloztam, hanem a mai kisgyerekekre. Annyira burokba nevelik a mai szülők a gyerekeket, hogy tiszta élettelen az összes, ezért tettem zárójelbe, mert kicsit elkanyarodtam a főtémától).
2021. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Ügyeletre menj be, nekünk kiszedték a hasonló méretű kullancs nimfát. Minél tovább marad benn, annál nagyobb az esélye, hogy ha fertőzött, átadja neked.
2021. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én pont azt szoktam ilyenkor, amit írtál, hogy levágom simán a kilógó részét. Azért javasolják ezt a módszert, mert a legnagyobb veszély az, ha összenyomod a potrohát és ezzel magadba fecskendezed a fertőzött gyomortartalmat. Eddig működött, még sosem voltam Lyme-kóros legalábbis (encephalitis ellen meg be vagyok oltva). Pedig szokott lenni évi 2-3 kullancsom minimum, akárhogy vigyázok. Bónuszként a kullancs likvidálását is elintézted így, nekem már volt, hogy az élve kiszedett jószág kereket oldott, mielőtt összenyomhattam volna.
2021. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
20%
Próbáld meg a kisujjad hegyét kicsit megnyálazni, ujjadat rárakod a kullancsra és utána az óramutató járásával ellentétesen kitekered.
2021. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. aug. 4. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Én körömvágóval szoktam kiszedni. Csípek egy kis bőrdarabot is, s akkor tuti nem szakad bele.
2021. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!