Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A védettségi igazolvány...

A védettségi igazolvány meddig érvényes?

Figyelt kérdés

Kérem oltásellenesek ne válaszoljanak.

Műtétre várok, nem tudom mikor kerülök sorra.

Nem akarok ez miatt lemaradni a műtétről, ami nagyon fontos lenne, így is már lassan 2 éve várok rá.

Kell-e harmadik oltás, ha az utolsót május elején kaptam?

Szputnyikkal oltottak.



2021. aug. 6. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A 3. Oltás egyelőre opcionális, nem kötelező. Ha kötelező lesz, arról tudni fogsz.
2021. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Korlátlan ideig.
2021. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Én azért kaptam mert oltattam, az enyémen nincs lejárati dátum. A nővérem nem oltatott, csak csináltatott egy tesztet, találtak antitestet a vérében, az ő igazolványa 4 hónapig érvényes.
2021. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Kötelező szerintem csak akkor lehet a harmadik oltás, ha magát az oltás intézményét de facto kötelezővé teszik.

Annó, amikor elkezdődött az, hogy regisztrálni lehetett rá, akkor fakultatívan, de nagyon ajánlottként hirdették meg. Én az elsők között regisztráltam,a tavasz végén, nyár legelején meg is kaptam mindkettőt. (Eddig nem írtam ki, de nyugati oltásról, nevezetesen konkrétan Pfizerről van szó)


Közben itt össze-vissza beszélnek mindent a harmadik oltásról, hogy kell, hogy kell, de elsősorban a keleti vakcinákkal oltottaknak, hogy azonnal, sürgősen kellene, aztán én még a gyakorlatban nem láttam érdemben oltó oltópontokat.


Azóta párom, aki későn kapott észbe és aki ugyan Ausztriában él,de itt is van TB-je, már szintén megkapta mindkét szuriját.


Hogy a kérdésedre válaszoljak (bár érdemben sajnos nem tudok), én a kórházat, és ott is elsősorban a műtétet végző orvost, esetleg még az aneszteziológust-altatóorvost kérdezném, hogy ő mit vár el (úgyis rajta, rajtuk múlik minden, ugyanis nem egy "kórház" fog megműteni, hanem egy orvos)

2021. aug. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:
67%

"Kell-e harmadik oltás, ha az utolsót május elején kaptam? Szputnyikkal oltottak."

Nem kell. Magyarországon teljesen védettnek számítasz.

2021. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Amíg kötelezővé nem teszik hozzá a harmadik, negyedik, huszonnyolcadik oltást, amiket önként beadatsz magadnak.
2021. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

A harmadik oltás miatt nem akarok lemaradni a műtétről.

Megkérdezem akkor a kórházat.

2021. aug. 6. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Oltással (hacsak nem az 1 adagos) akkor addig, amíg a kormány azt nem mondja. Ez sanszosan a 4. hullám kezdetekor/ősszel lesz kellemetlen, mert akkor letiltják.


2. Oltással egyelőre határozatlan ideig


3. Felgyógyulástól számított 180 napig


4. Antitest mérés esetén (HA NEM VOLT POZITÍV TESZTED!!!) akkor 4 hónap, utána ha még mindig van antitest, akkor kérheted további 4 hónapra.

2021. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!