Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki megfertőződik...

Ha valaki megfertőződik veszettséggel,ott mennyi idő van beadni az injekciót?

Figyelt kérdés

Ha jelentkeznek a tünetek,akkor már menthetetlen egy ember,ez világos.

Viszont elég széles időtartamot ír lappangási időnek.


Elvileg akár 3 hónap is,lehet,attól függ,hogy hol történt a fertőződés.

Ugye ha lábon pl,akkor ott a leghosszabb a lappangás ideje.


De ilyenkor számít az a túlélés szempontjából?

Tehát,ha mondjuk valakinek csak hetekkel később adják be,akkor is túlélheti,ha hosszabb a lappangási ideje?


Olvastam valahol,hogy kutya esetében 2 hétre karanténba helyezik megfigyelésre.

Ha egy kutyáról pl 2 hét múlva derül ki,hogy veszett,akkor ha a gazdáját megfertőzte,akkor ha 2 hét múlva kapja meg az injekciót,akkor is túléli?


Nem tudom érthető volt-e:)


2021. aug. 6. 21:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy paranoiás vagyok.


Van 1 benti kutyusom,természetesen oltva van.


Viszont kint is szokott lenni az udvaron.


A konyhában viszont gyakran nyalogatja magát,vagy ha nagyon fújtat a meleg miatt,akkor ugye a csempére kerülhet a nyála.


Engem meg 2 napja megcsípett valami a bokámon.Szerintem ágyi poloska,amit kicsit elvakartam.


És ugye így mászkálok én is a konyhában,papucsban,kicsit sebes lábbal.

2021. aug. 6. 21:48
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl. lábfejen történt a fertőződés, akkor mindegy, hogy azonnal adják-e be az oltást, vagy 2 hónap múlva. De ha mondjuk vállon, akkor is mindegy, hogy azonnal-e, vagy pár nap múlva.
2021. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ilyen körülmények között semmi esélyed, hogy veszett légy.


#2 voltam.

2021. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltva van a kutyus, akkor egyáltalán nem kell ilyesmitől tartanod, az udvaron nem hiszem, hogy bármilyen veszett állattal is találkozna
2021. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lyalymár. A kérdés engem is érdekel egyébként, de ne parázz már ennyire. A veszettség köszönhetően a rókáknak kihelyezett “oltószereknek” már szinte a rókák közt sincs. Ha nem jár ki a kutya, nem szökik, akkor szinte esélytelen, hogy hazahozza a veszettséget.
2021. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem a rókáktól félek,nyilván azzal nem érintkezhet.

Viszont sün vagy vakond lehet a kertben.

Estére pl van h kint marad a teraszon,és akkor simán felügyelet nélkül mászkál a kertben.


Na,meg ahol lakom,gyakran látok repkedni denevéreket.


Azzal sem vagyok teljesen tisztában,ha oltott,akkor az csak őt védi-e vagy az embert is,akinek a környezetében él.

2021. aug. 6. 21:56
 7/15 A kérdező kommentje:

Van,hogy hallom,hogy fújtat nagyokat,most is a konyha ajtó alatt szuszogott:)))


És meg azon gondolkodtam,hogy esetleg hozzáér az ajtó a lábamhoz,vagy a papuccsal véletlenül a sebes részhez érek,lehet-e baj.

2021. aug. 6. 21:58
 8/15 A kérdező kommentje:

1-2szer előfordult,hogy kiszökött a kapun,ez olyan évente 1-2szer van,de olyan fél óránál tovább nincs kint olyankor.


Igen,attól félek olyankor,hogy megharapja egy oltatlan kutya,de még ilyesmi nem volt szerencsére eddig.

De biztos volt már,hogy összenyalakodott másik kutyával,mert nagyon barátságos kutya:)


Meg ugye olyan is van,hogy valamelyik szomszéd kutyája szökik ki,és a kapunk keresztül "csókolóznak".

2021. aug. 6. 22:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire félsz a veszettségtől, ne tarts kutyát. Meg más emlősállatot se. Vegyél akváriumot, a halaktól nem fogsz veszettséget kapni.
2021. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Már több éves a kutyusom.


És sajnos csak az utóbbi időben alakult ki nálam ez a félelem a fertőzésektől.

2021. aug. 6. 22:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!