Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Így kaphatok tetanusz fertőzést?

Így kaphatok tetanusz fertőzést?

Figyelt kérdés

Pár napja a lábfejemnél,bokámnál megcsípett valami.

Nem tudom,hogy pók vagy ágyi poloska,de kicsit elvakartam,és picit sebes lett.


Van egy benti kutyám,aki kijár az udvarra és időnként a konyhában is szokott lenni,így olykor behoz egy kis koszt,illetve néhol fura foltokat látok,ha leül.


Persze gyakran felmosok,de naponta többször ki kell engednem.


Ha lépkedek a papucsommal,véletlenül megérinthetem a sebet a lábamon,és ami a csempére került az bele kerülhet.


3 hónapja kaptam tetanusz oltást.


2021. aug. 8. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem
2021. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Az oltástól számított 5 évig védett vagy. Ha azon belül bármi történik veled, akkor nem kell megismételni az oltást.
2021. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Aktív védőoltás kaptam,tehát nem sérülés miatt.

A védettség elvileg az oltás után 1-2 héttel alakul ki.


Viszont én arra lennék kíváncsi,hogy ilyenkor,ha pl nem fertőtlenítem,nem mosom meg,és bele kerül valami,véletlenül,amit nem veszek észre,az mennyire gáz.


Ugye nem nézegetem folyton a padlót,meg tudatosan nem figyelem,hogy mihez ér a lábam.


Van,hogy pl a kutyus kint kakil,és mondjuk találtam már a csempén 1-2 ilyen pár mm-es kis foltot,amit lehet a feneke hagyott,csak ugye ezeket utólag veszem észre,és mi van ilyenkor,ha belelépek papuccsal mondjuk,vagy rákerül a lábamra,utána meg megvakarom a másikkal,hozzáérek ahol a seb van.


Ilyen esetben is véd-e a védőoltás vagy ilyenkor újra kell félni,hogy fertőzés kialakulhat?

2021. aug. 8. 22:06
 4/4 A kérdező kommentje:

Vagy,ha mondjuk kimegyek a kertbe,és földes talajjalon sétálok,akkor az mennyire veszélyes,ilyen kis sérülésnél.


Amúgy nem szoktam,csak elméletileg kérdezem:)


Lehet hipohonder vagyok kicsit,csak azért mégis elég komoly betegségről van szó.

2021. aug. 8. 22:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!