Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hol tudom az Európai Únió...

Hol tudom az Európai Únió által elismert QR kódot megszerezni utazáshoz??

Figyelt kérdés

Sűtgősen kellene, El Salvadorba utazok egy barátomat meglátogatni elsején, két Pfizer oltást kaptam, van oltási igazolványom kettő is, viszont most mondták, hogy a magyarral nem tudnak mot kezdeni, és kell egy Eu által elismert valamilyen akár digitális kód amit letudnak olvasni, kocsot bepánikoltam, mert azt hittem minden stimmel, nem tudom hogy mennyi idő beszerezni azt, vagy hogy jár e, hol érem el, vagy kit keressek most így hirtelen, valki utazott már Közep Amerikába?? Milyen védettségi kell? Nem akarom, hogy ott érjen a hideg zuhany, és ne tudjak gépre szállni.

Előre is köszönöm a segítséget



#Európa #utazás #Salvador #QR #Védettségi igazolván
2021. aug. 30. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

eeszt.gov.hu lakossági portálba belépsz ügyfélkapuval

onnan le tudod tölteni ezt a qr-kódos sztorit.

2021. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2021. aug. 30. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű.

1.lépésnek jó lesz, de az abból kinyert EU-s papírt vagy a magyar alkalmazást jó eséllyel ugyan hiába mutogatnád. Legcélszerűbb felhajtani azt az appot, amit az adott országban használnak és azzal beolvasni a magyarból a qr-kódot és utána abban az appban mutogatni, ez tuti jó. (Ausztriában pl Green Pass-nak hívják a saját alkalmazásukat, de gőzöm sincs, hogy ott a világ végén éppen mit használnak.)

Elméletileg persze ott is be tudnánk olvasni a qr kódot, de mivel még nálunk is csak nagyrészt mindenhol mindössze a 2 szép szemével vizslatja az arra jogosult mind az igazolványon, mind az appon, valószínűleg ott is inkább látni szeretnének valamit, amiről tudják, hogy mi és nem utolsósorban nem magyarul vagy angolul van, hanem spanyolul.

2021. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Egységes a QR kód, nem kell másik app!
2021. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es

Mint írtam volt, ha nincs mivel beolvassa az ellenőrző akárki a qr-kódot, akkor az egyetlen módszer, hogy egy app kijelzi neki a kriksz-krakszon kívül az adatokat is (név, oltás, dátum). Aztán a magyart nem fogják érteni, hiába mutogatod.

Alapvetően persze igazad van, éppen ezért tulajdonképpen egyáltalán nem kéne léteznie semmilyen appnak, mindenki megkapta volna email-ben képként, aztán, aki akarja olvassa le egy qr-kód olvasásra alkalmas eszközzel.

A beolvasás azonban mindkét esetben fontos lenne, mivel megfelelően kinéző képernyőképet bárki tud kreálni, sőt - ha kiderül hogyan képezték - akár qr kódot is. A lényeg az lenne, hogy online is ellenőrizve legyen, ehhez pedig mindenképp kell valami app. (meg net)

2021. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!